Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetesen még nem érzem,...

32 hetesen még nem érzem, hogy csuklana a babám! Ez baj? Egyáltalán mit kell éreznem ilyenkor?

Figyelt kérdés
Mert a vizsgálatok szerint minden oké, csak a csuklást nem érzem. Lehet, hogy csak nem ismerem fel?
2011. máj. 13. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
akkor is úgy érzed, hogy rúg, de piciket, mindig egy ponton és ritmikusan, azonos időközönként
2011. máj. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ma pl. éreztem 2-3 pici gyors, lüktetést/ rúgást. Ez is lehet csuklás?
2011. máj. 13. 11:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, ez is lehetett az. De semmi baj nincs akkor sem, ha nem érzed, hogy csuklik, mert nem jelent semmit. Nekem szokott csuklani a babám, most már 15-20 percig egyfolytában, aminek én iszom meg a levét, mert nem tettszik neki és "hisztizik" vagyis olyankor összevissza rúgdos. Ne aggódj ezen, ha nem érzed hogy csuklik, attól még nincs baj! 37 Hkm
2011. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én éreztem már előtte is, de csak akkor, ha pont a hasamon volt a kezemen. Tapintás nélkül tegnap óta érzem csak a csuklást (33. hetet betöltöttem). Ütemes puha rángások (pici rúgásoknak is érezheted).

Ne idegeskedj, ha nem érezted még "kézrátét" nélkül..pedig én aztán mindent érzek, mert nagyon soványka maradtam.

2011. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem percekig tartott, ha csuklott. Ütemesen "kattogott" a pocakom. Enyhébbek voltak a rángások, mint amikor rúgott.

nekem amúgy egyértelműen felismerhető volt, hogy az csuklás.

2011. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

És az baj, ha nem tart percekig? Nekem csak néhány -mint ahogyan ma is éreztem- 2-3 picike ütemes rúgásszerű.


Más: A 32. héttől kell elkezdeni a magzatmozgás számlálást.

Ebbe a csuklást is beleszámoljátok?


Köszönöm mindenki válaszát! Főleg, aki megnyugtatott! ;) :D

2011. máj. 13. 12:27
 7/11 anonim ***** válasza:

A csuklás nem számít bele a magzatmozgásokba, de mondjuk engem az is megnyugtatott ha csuklott, mert akkor tudtam, hogy végülis "mozog" odabent.

Ha amúgy sokat mozog, akkor nem is kell számolgatni.

Mennyit mozog a babád?

Nekem azt mondta a védőnő, hogy csak akkor számoljam, ha kevésnek érzem, vagy sokáig nem rúg.

A csuklás miatt pedig szerintem nem kell aggódni, mert van olyan, aki nem érzi, mégsem jelent bajt.

2011. máj. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Éjszakánként nem mozog, pedig gyakran járok ki wc-re.

7 órakor letudja a reggeli tornát :), aztán 8-9-kor is jelentkezik, de napközben nem csinál olyan nagy mozgásokat, inkább piciket érzek, rövid ideig, meg néha kinyomja magát (na ez nem vmi kellemes).

De hogy annyira ficánkolna, és hogy hullámozzon nagyon a hasam, vagy annyira látványos lenne, olyan nem nagyon van.

Végülis szinte folyamatosan érzem őt, de mondom, nem sokszor csinál hirtelen és nagy mozgást.

2011. máj. 13. 13:15
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma pl. már mozgott 10-szer. (a csuklást is beleszámoltam, de azt ugye csak egynek.)
2011. máj. 13. 13:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Az nem baj, hogy nem nagyokat mozog. A lényeg, hogy érzed őt.

Esténként nekem sem mozgott! Olyankor aludt. :)

2011. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!