Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi baj lehet abból, hogy...

Mi baj lehet abból, hogy pozitív az ellenanyag szűrésem?

Figyelt kérdés

Elsőre is pozitív lett, másodikra negatív, most megint pozitív:(

Még nem voltam dokinál, de múltkor azt mondta, hogy reméljük már negatív marad...


2009. márc. 12. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a vércsoport szűrésre gondolsz, akkor annyi lesz, hogy kell kapnod anti-D-t, mert akkor a szervezeted "idegen anyagként" kezeli a babát és kilökődhet. Szerintem sürgősen keresd fel a dokit.
2009. márc. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia minél előbb keresd fel a dokid, mert ha a baba pozitív lesz, ami valószínű így, meg ha tudod a párod vércsoportját hogy poz. akkor lehet a baba poz., szóval akkor a babavére ellen termel ellenanyagot és ez ártalmas a babára nézve
2009. márc. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is tudni kéne,hogy neked milyen a vércsoportod és hogy hányadik terhességed?Ha negatívos vagy és első terhesség,akkor nem kell aggódnod,mert szülés után megkapod az anti D-t és kész.Ha pozitívos vagy,mint pl. én akkor szülésnél hosszabb köldökcsonkot hagynak a babának,mert ha nagyon besárgul,akkor vércserére lehet szüksége.Ne aggódj,mert én pozitív vagyok és a párom is,mégis van ellenanyag a véremben és az előző szülésemnél sem okozott gondot,csak kicsit tovább volt sárga a fiam,mint általában.Makk egészségesen született és azóta is az!
2009. márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vércsoporttól függetlenül termelődhet ellenanyag,ami ha nincs kezelve vetélést okoz.
2009. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

B Rh pozitív a vércsoportom. a páromát nem is tudom...

2.terhességem. 5év lessz a 2kicsi között. Fiamnál nem emlékszem, hogy lett e volna ilyen szűrés -bár ott még cukorterhelést sem csinálnak- Ő is besárgult.

36.hétbe vagyok, 34hetesen volt a vérvétel.

2009. márc. 12. 18:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát amennyire én tudom kapsz szülés után ellenanyaginjekciót,a babának pedig lehet vércserét csinálnak,ha nem jó az eredménye!De ne ilyedj meg,a hugom kisbabájának is volt vércseréje és nem lett semmi baja!Nekem egyébkén A 0RH negativ a vércsoportom,egyszer se volt ellenanyag termelődésem,de 2 babát elveszitettem mindjárt az első trimeszterben.Egyébkén 4 bébit hoztam a világra,mind egészségesek!Jó erőt,egészséget!Ne aggódj!
2009. márc. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!