Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héttöl marad életben...

Hányadik héttöl marad életben egy magzat? Ugy értem mikortol életképes egy baba?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

24. hét

De kicsik az esélyei.

2011. máj. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%

Nem igaz ez a 24 hét. Ez a vetélés-szülés határa. Régen ez 28 hét volt, csak cikinek tartották, hogy egy "vetélés" életben marad.

A valóság az, hogy a 24. hétre született babák nagyon nagy része is meghal.

A dolog szerintem attól függ, hogy mit nézünk életképesnek. Azt, hogy gépekkel és orvosi segítséggel tartják életben vagy azt, hogy magától is életben marad mert olyan az egészségi állapota. Ha ezt nézzük egy 24 hetes baba nagyon nem életképes.

Kb 32-34 hét közötti időszak az aminél előfordulhat, hogy lélegeztetés és mindenféle beavatkozás nélkül is megmaradhat a baba.

2011. máj. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
A 24. héttől vannak reális életbe maradási esélyei, de maradt már életben olyan baba is aki a 23-24. terhességi hét körül született. Előre megjósolhatatlan és kiszámíthatatlan, hogy lesz-e valamilyen maradandó károsodása.
2011. máj. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
16%
Unokatestvérem sajnos a babáját 23hetesen szülte.460gr volt,több hónapot töltöttek kórházban,kicsit látszik a gyereken,hogy valami nincs rendben,de teljesen egészséges amúgy.hiperaktív ,kicsit nehezen fogad szót,szemüveges,de a születési időhöz képest teljesen normális.
2011. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szerintetek a baba súlyátol függ a legjobban az életben maradása?
2011. máj. 15. 12:34
 6/16 anonim ***** válasza:
56%
Az esélyeket nem a súly, hanem a pocakban töltött idő határozza meg.
2011. máj. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom.

Ált én szoktam a negatív példákat írni, ha koraszülésről van szó, most kivételt teszek.

Egyik rokon lánya annyira korababa volt, hogy amikor megszületett csak letakarták és egy vesetálba tették, nem csináltak vele semmit. Ugyan élt a kicsi de nem foglalkoztak vele, 2órán át volt a meleg szülőszobában letakarva a kicsi, és amikor két óra után is lélegzett meg nyöszörgött a kába anyuka kérésére megfürdették, felöltöztették, inkubátorba tették, ha már ennyit kibírt talán tényleg életben marad. Most 40valahány éves, egészséges fia van már.

2011. máj. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Morbid, de azt mondják a 25.hét után már (élő)baba lesz. Az más kérdés, hogy marad-e valami nyoma az ilyen nagyon korai szülésnek. 30.hét után már elég jók az esélyei, hogy semmi nyoma nem marad. Ha kislány még jobbak a kilátások(őket keményebb fából faragták).
2011. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy tudom a 23 héttől segítséggel már életben maradnak, a 33 hét környékétől már segítség nélkül is lehetséges. Fontosabb a súly, mint a hetek száma, és minden a tüdő érettségén múlik.
2011. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2011. máj. 15. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!