Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan, és főképp mikor/miből...

Honnan, és főképp mikor/miből tudtátok/éreztétek meg, hogy terhesek vagytok?

Figyelt kérdés
9év után abbahagytam a fogamzásgátlót, és egyből próbálkoztunk,volt peteérésem (nyákvizsgálat alapján-szerintem) a ciklusom 9. napján (voltunk is együtt a környező napokban). A hasam alja azóta is feszül és szurkál, a melleim is feszülnak, főleg a teteje húzódik, és "görcsöl", és hisztis vagyok. Szerintetek?
2009. márc. 13. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami téged illet, esélyes, hogy babát vársz :)

Nálam fizikai értelemben a mellfeszülés volt a legkonkrétabb, de, amikor a csajszi "készült", már mindketten éreztük, hogy no, ebből lesz valaki :) Ez -természetesen- nem fizikai érzés volt, de nagyon jó.

2009. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kimaradt menses után 3-4 nappal tesztet csináltam, és pozitív lett. (A második babánál már kb. 3 hetesen sejtettem, hogy baba lesz, mert a belvárosban sétálva nem bírtam hányinger nélkül a kutyapiszkot és a szagát, ami nem volt rám jellemző. Öklendeztem tőle, és nagyon hamar be is állt az állandó hányingeres közérzet, kb a 4. terhességi héttől fogva.)


Üdv!

Ui.: de a biztos eredményt a nőgyógyász mondja ki úgy a kb 6-7. hét környékén, amikor uh-on is látszik a magzat. Ez a biztos, mert sajna, a méhen kivüli terhesség is terhesség.

2009. márc. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A vérzés elmaradásáig minden tünet két esélyes, nem lehet pontosan megmondani, hogy mitől van. Az első igazi tünetek a vérzés elmaradása után jönnek, hogy kinek mi és mikor az egyénenként változó lehet. Nálam a legelső ilyen az 5-6 hét körül jelentkezett, elkezdtek zavarni olyan szagok amiket korábban kifejezetten kellemesnek tartottam. (nagyon szeretem pl. főzéskor a piruló hagyma illatát, terhesen jó pár hétig zavart minden főzés közben keletkező illat,)
2009. márc. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem kb mikor meg kellett volna jönnie, furcsán görcsölgetett a hasam, mindig azt hittem, megjött. Ez tartott 4-5 napig, utána csináltam a tesztet, ami pozitív lett. Aztán nálam is jött a szagokra való érzékenység, hányinger csak később, úgy a 6-7. hét környékén. Mellfeszülésem pl. egyáltalán nem volt.

29 hetes kismama

2009. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem mivel a mensim óramű pontossággal szokott megjönni,rögtön aznap pozitív volt a teszt amikor kimaradt.
2009. márc. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én mensi alapján nem tudhattam volna, mert rendszertelen lett a gyógyszer abbahagyása után. Én onnan tudtam, hogy baba, hogy nőtt a mellem, feszült és állandóan éhes voltam. Akkor teszteltem és pozitív lett. :) Ez kb a 4-5. hét körül volt.

Minden egyéb más tünet ezek után jött.

Esély lehet nálad is babára, de biztosat úgyis a doki fog mondani! Minden jót!

2009. márc. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors, és részletes válaszokat:-)
2009. márc. 13. 16:26
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos megjött.
2009. márc. 27. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!