Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam terhesgondozáson és...

Ma voltam terhesgondozáson és a vérnyomásom 140/90 Hgmm volt 21. hétben vagyok, terhesség elött 120/70 volt. Normális ez az érték?

Figyelt kérdés
2008. febr. 18. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A 140/90 után már magas vérnyomásról beszélünk.

Beszélj a dokiddal,de ne aggódj,nekem egyszer mértek 170-est,kaptam vérnyomáscsökkentőt és azóta rendben van.:)

21 hetes kismami

2008. febr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egyszer fordul elő,nem gond, de ez az érték a határ, tehát ha rendszeres, akkor sincs nagy baj,csak lehet felírnak valamit.De tudod terhesen megnövekszik a szív munkája, még az erek is változnak.Ne aggódj.Ha ellenőrini kell gyakrabban,úgyis szólnak.
2008. febr. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
van lehetőséged otthon mérni? ha többször mutat magas értéket, akkor célszerű felíratni vérnyomáscsökkentőt! beszlj a háziorvosoddal és a nőgyógyásszal! én is szedek Dopegyt-et. ha időben elkapjátok, sikerül beállítani normálisra, akkor nem lehet gond. a magas vérnyomás nagyon veszélyes, mert toxémiához vezethet, valamint koraszüléshez, mert nem megfelelő a lepény vérellátása.
2008. febr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , fogom itthon mérni és remélem minden oké lesz és nem kell majd gyógyszert szednem.
2008. febr. 18. 18:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

ha csak most fordúlt elő akkor ne aggódj,nem lesz semmi baj sem,nekem is mindig jó a vérnyomásom de amikor a háziorvoshoz mentem fel és nagyon sokan voltak meg vártam is mire sorra kerülök na és amire bekerültem amikor mérte 150/80 volt. nem akartam elhinni. De azt mondta az orvosom nem lesz baj mert a tanácsadáson mért adatok még mindig jók voltak. Tehát ne agódj és minden rendben lesz. Boldog babavárást.


26 hetes kismama

2008. febr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!