Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pszichikailag, lelkileg...

Pszichikailag, lelkileg mennyire hathat negatívan a magzatra, ha méhen belül operálják?

Figyelt kérdés
Mert ugye köztudott, hogy a méhen belüli élet is hatással van a későbbiekben, Na most ez mennyire lehet "brutális" ha ott megbolygatják?
2011. máj. 30. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem, ha ezen kívül boldog, kiegyensúlyozott az anyuka, akkor nincs gond. Én a saját példámból indulok kis, igaz az én lányomat nem magzatkorban, hanem élete első 3 hetében vizsgálgatták és műtötték 3x.

Mi 28 hetesen tudtuk meg, hogy baj van. Onnantól kezdve hetente vizsgálták, de mi kitartottunk. Éppúgy beszéltünk hozzá, nem sápítoztunk, pont hogy nem káráljanak körülöttünk, nem mondtuk el senkinek. Sokan utólag, 6 hetesen, mikor túl voltunk mindenen, akkor tudták meg, hogy baj volt. A szülés spontán indult, természetes úton, a lehető legháborítatlanabbul. CSak anyatejes volt 6 hónapos koráig. Mai napig nyugodt, kiegyensúlyozott, a viselkedésén nem látszik semmi. Pedig 6 éves :-D és semmi baja. Ha nem lenne heg a hasán, meg se mondanák, hogy beteg volt. Tehát, ha idekint nem volt hatása, akkor szerintem bent sem lehet sokkal több.

Szerintem ha valaki pánikol és ideges, az jobban kihat rá, mint a tényleges fizikai hozzáérés.

Vegyük pl. az oltást. Ha anyuka ideges szuri előtt, akkor a gyerek már eleve szorong, üvölt és rosszul viseli. Ha anyuka nyugodt, akkor a gyerek is biztonságban érzi magát, és szinte fel sem veszi, hogy megszúrták.

2011. máj. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát szerintem kevésbé brutális mint születés után.
2011. máj. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Milyen operációra gondolsz, ha meg szabad kérdezni? Nem muszáj megmondanod, csak kíváncsivá tettél...
2011. máj. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!