Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhes vagyok,...

10 hetes terhes vagyok, voltam hüvelyi uh-n, de mi lesz a többi vizsgálaton?

Figyelt kérdés

A doki azt mondta, meni kel kétszer korházi uh-ra. az milyen? aza 3d-s? de én mehetek akárhova, akár pestre is? (d.ujvárosba fogok szülni)

És amikor havonta járok a szülészemhez, akor ő miket fog vizsgálni? ő nem csinál már uh-kat?


2011. máj. 31. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A terhesgondozás része, hogy meghatározott hetekben csinálnak uh. Nálunk minden 4 hétben a doki megcsinálta a rendelőben. Minden alkalommal megvizsgált és ennyi a 36. hétig, aztán jön az nst is. A hüvelyi u-t ált. 12. hétig csinálják, aztán már sima hasi lesz. Lehet, hogy a szakrendelős uh. nem elég jó felbontású ezért kell nálatok menni kórházira is. Vagy csak 2 lenne a kötelező uh? Én ezt kevésnek találom. Minden esetre a kötelezőkön részt kell venni, mert az anyasági segély feltétele, hogy terhesgondozáson részt vegyél.Amúgy ha terhesgondozás keretében mész uh-ra kapsz beutalót, gondolom a területileg illetékes kórházba. Ami más az a 4D, azt választhatod és fizetős.
2011. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a dokid a 2 genetikaira gondolt, amihez jobb gép kell. Nekem nem volt egyik sem 3-4 D-s A 2 UH a 12. valamint a 18. héten van. Utána még lesz egy a 28-on azt hiszem nekem akkor csinálták és még egy szülés előtt a 38-on azt hiszem, de azt én nem értem meg, úgyh nem tudom. AMúgy havonta kézzel vizsgál.
2011. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

4 UH kötelező az egész terhesség alatt.

Fogsz kapni egy kis táblázatot, hogy melyik terhességi hétben milyen vizsgálatok várnak Rád.

Semmi extra. Nekem hüvelyi vizsgálatom nem is volt egyáltalán, csak 27 hetesen nézték először a méhszájat görcsök miatt...

Egyébként minden terhestanácsadás alkalmával számíthatsz vizeletvizsgálatra, és úgy a 18-20. héttől szívhangot is néznek, de ennyi.

24-26. hét között valamikor ráérsz terheléses cukor vizsg-ra elmenni, na az elég gáz... Annyira cukros volt a tea, hogy szinte cukor sokkot kaptam... :D

Kibírható minden, nyugi, és most a terhesség vége felé már-már sajnálod is, hogy hamarosan elváltok... :( még ha nem is végérvényesen, de akkor is... :)

Talán a 36-37. héten is lesz egy hüvelyi vizsg. ott streptococcus B-t néznek, hogy van-e a hüvelyben, mert ha igen, szülés előtt kezelni kell, nehogy elkapja a babóca.

Uh-t egyébként panasz esetén mindig fognak csinálni, ellenőrzik a lepény és a baba állapotát.

Nekem a 29. héten a saját veséimet is ellenőrizték pl.

2011. máj. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy másik kórházba mehetsz e.

A dokid a két genetikai ultrahangról beszélt, ezeket legalábbis nálunk, a kórházban kell csináltatni, 12 hetesen lesz az első.

A havi látogatásod alakalmával a szülészednél megbeszélitek, hogyan érzed magad, van e gond, nálam mindig volt egy hasi uh, szívhangellenőrzés, illetve mindig megnézte a méhszáj állapotát is.


El kellene menned a védőnőhöz, ő adja ki a kiskönyvedet, és mindent el fog mondani, hogy mikor, milyen vizsgálatod lesz, hogyan fog zajlani. A lakóhelyed szerinti védőnőhöz kell elmenned.

2011. máj. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!