Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a Gréta...

Mi a véleményetek a Gréta névről? Szerintetek tucat névnek számít? Mert nem szeretnénk olyat, de nagyon tetszik!

Figyelt kérdés
Illik a Papdi vezetéknévhez?
2011. jún. 5. 11:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Egy Grétát se ismeek, sztem nem tucatnév.

Papdi Gréta, szép!

2011. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A gyerekem osztályában kettő is van, ráadásul pokoli rossz kölök mindkettő. Van Gréta nevű barátnőm is.

A név maga szép, de egyre gyakoribb.

Ettől függetlenül a gyereked egyedi lesz, mindegy hogy Dzsenifer, Gréta, Anna vagy Laurencia lesz. Én amikor nevet választottam olyat adtam neki, amit én szépnek találtam, nem érdekelt hogy tucatnév e.

2011. jún. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Nem tucatnév, de nekem nem is jön be... :-(

de a vezetéknévhez illik.

2011. jún. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nekem nincs ilyen nevű ismerősöm és a környezetemben sincs ilyen név,kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye róla.Becézni hogyan lehet szerintetek?
2011. jún. 5. 11:59
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem egy Gréta ismerősöm van. Nekem nagyon tetszik. Szerintem nem tucatnév. Mi Grétinek becézzük.
2011. jún. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Grétinek becézik, de szerintem pont a teljes alakja a legjobb.
2011. jún. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen,de igazából attól tartok hogy a "kréta" lesz majd a gúnyneve szegénynek...
2011. jún. 5. 12:08
 8/15 anonim ***** válasza:
eléggé hajaz a krétára, de minden nevet lehet csúfolni. az első 100 leggyakoribb névben 19-27. helyen szerepel a gréta.
2011. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

15 éve határoztam el, hogy ha lányom lesz, akkor Gréta lesz a neve. Akkor még nem volt egyetlen ilyen nevű ismerősöm se:)

Fiam lett, Máté, apa gimis kora óta akart egy Máté nevű fiút, akkor ez is ritka volt, most elég tucatnév, de én nem bánom. Csak a neve tucat, ő abszolút egyedi:) A lányom is így lesz, bár még nem 100%, hogy Gréta lesz.


Ha neked tetszik, add neki, a Kréta nem a legdurvább becézés, sőt nekem tetszik is:) És jól megy a vezetéknevetekhez:)

2011. jún. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ugyan, felesleges az alapján nevet választani, hogy mit lehet csúfolni. A gyerekek MINDENT képesek csúfolni, mindenre kitalálnak valamit. Ha nem lehet elferdíteni a nevet (Gréta-Kréta, Ákos-Mákos, Ágnes-Mágnes), akkor majd találnak mást, amibe beleköthetnek.


Ilyenek a gyerekek, ne hidd, hogy semmiért sem fogják csúfolni, mert valamiért biztosan, sőt, ő is csúfolódni fog máson. Majd kinövik. :)

2011. jún. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!