Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, akik franciaorsz...

Kismamik, akik franciaorszàgban éltek és vàllaltatok gyereket, hogy mennek a dolgok pontosan? FONTOS

Figyelt kérdés

Pontosabban arra lennék kivàncsi, hogy mennyi az a minimum bejeletett munkaviszony ami utàn jàr valami tàmogatàs a terhesség alatt és utàn! Ha minden jòl megy szeptembertôl lesz màr munkàm, bàr nem akarom elkiabàlni, nagyon nehezen akar ez nekem ôsszejônni...

A pàrom csak 2-3 év mùlva szeretne apa lenni, én màr most is nagyon szeretném, szòval igazàbòl mindkét verziò érdekel, munka nélkûl mire lehet szàmìtani? Ez lenne igazàbòl aktuàlis, mert talàn mégiscsak van egy pocaklakòm, napokon belûl kiderûl... :) Ha nincs, akkor megpròbàlom magam ôsszeszedni és màrsa koncentràlni, de valamiért mégis nagyon jò lenne pozit tesztelni!

Nàlatok hogy volt? CAF? stb?


2011. jún. 10. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én maximum 2 hét múlva szülök itt kint..gyakorlatilag már bármikor:)

Kicsit többet írnál a helyzetedről, mert így csak a mi felállásunk tapasztalatait tudom megosztani veled.

Francia a párod? Régóta élsz kint? Be vagytok jelentve valamilyen hivatalos úton? Van Carte Vitalod?


Én gyakorlatilag a kiköltözésünkkor estem teherbe, a papa francia. Nem volt egészségügyi kártyám...az unióssal majdhogynem körberöhögnek...szóval Carte Vitale nagyon nagyon fontos!!! Én a párom kártyájára kerültem fel, de gyakorlatilag még most is állandóan egy kinyomtatott papírt kell lengetnünk, mert eleinte szerepeltem a kártyán, majd eltűntem...akkor kitalálták, hogy kapok saját kártyát...majd mégsem...most az a verzió megy, hogy a párom kártyájával van valami és ki kell cserélnünk...szóval megy a harc a bürokráciával 9 hónapja..le sem írom mennyi csekket kaptunk eddig "tévedésből"..,mint nem biztosított!!! Mindjárt a kezünkben a bébi, de még mindig megy a levelezgetés....

Hivatalosan egy hónapot dolgoztam kint, így csak az alap juttatásokat kapjuk majd meg, ami azt jelenti hogy:

- a terhesség 7. hónapjában 900 euro (olyasmi mint otthon az anyasági támogatás) bevásárolni

- a baba megérkezésétől havonta kb. 180 euro (otthon a gyesnek feleltetném meg)

Ez alapvetően jár mindenkinek.

CAF szintén járni fog majd, ha lakást bérelünk..akár 300 euroval is támogatnak otthon lévő kisbabás mamákat, de ennek még nem jártunk pontosan utána.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de kérdezz nyugodtan!

2011. jún. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon-nagyon-nagyon ôrûlôk, hogy ìrtàl!!! Elsôként gratulàlok a babàtokhoz és sok boldogsàgot, egészséget kìvànok!!!

Igen, francia a vôlegényem, ìgy én is az ô CatreVitale kàrtyàjàn szerepelek, de még nem kellett orvoshoz mennem, szòval nem tudom, hogy hogy mennek a dolgok pontosan ezzel kapcsolatban... Pont mùlt héten kellett visszakûldeni egy formanyomtatvànyt fényképpel alàìràssal, hogy meglegyen a sajàtom is, de hogy miért most kûldték ezt, azt nem tudom, mert elvileg tavaly nyàron voltunk utoljàra az irodàban ezeket intézni, majd idén februàrban kértek tôlem szûletési anyakônyvi kinyomatot, eredetiben és fordìtàsban is... Azt màr tapasztaltam, hogy ilyenekben rettenetesen lassan mennek a dolgok, de mindegy, remélem veled is rendben lesznek a dolgok!

Tavaly nyàron érkeztem, bàr aztàn pont nôdokis ûgyek miatt 2 hònapot otthon voltam nov-dec.ben és szilveszter òta vagyok itt ismét megszakìtàs nélkûl... Pròbàltam àllàst keresni nem csak a diplomàmmal, de még mosogatni se kellettem, a nyelv miatt, sajnos én soha nem tanultam elôtte, csak az angol volt, azt meg leìrhatatlanul nehéz volt abahagyni, de végûlis màrcius òta màr csak a francia van, szòval màr nem adnak el az tcàn, tudok menni postàra, boltba, àllatorvoshoz, stb, ettôl azért jobban érzem magam... Pont most pénteken megyek àllàsinterjùra 700km re innen, nagyon remélem hogy sikerûlni fog, az lenne az àlommelò..

Pàrom dolgozik, de neki is lejàr a szerzôdése augusztus végén, ha nekem ôsszejôn én szeptemberben kezdek és elôtte kôltôzés, bàr még semmi nem biztos, de akkor àttelepûlnénk északra...

Hàt igazàbòl leìrtad amire kivàncsi voltam a helyzettel kapcsolatban, hogy mi van akkor ha ùgy jôn a baba, hogy anyuka nem dolgozott, nem francia, stb..

Pont ezeknek fényében, hogy nàlunk még nem fix semmi, kicsit ijesztô lenne pozitìvat tesztelni, bàr az se lenne a vilàg vége, de azért mégiscsak jobb ezekkel tisztàban lenni...

Neked milyen nehézségeid adòdtak miòta itt vagy? Te beszéled a nyelvet rendesen? Ha nem baj a kérdés ti merre vagytok helyileg? A pàrod-férjed (nemtudom) , neki CDI-s szerzôdése van valahol? Jaaaj, nem is tudom hirtelen mit kérdezzek még, de nagyon ôrûlnék ha néha tudnànk egymàstòl kérdezni, tarthatnànk a kapcsolatot e-mailben, ha neked sincs ellenedre, ìrj privàtot!!!

Nagyon kellemes pûnkôsdhétfôt kìvànok!!!

Remélem hallok felôled!!

E.

2011. jún. 13. 11:29
 3/4 A kérdező kommentje:

Hahò!! :)

Csak nem ???? Megérkezett a baba kôzben?

Szép napot!

E

2011. jún. 14. 11:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem nem sajnos, még lubickol...csak tegnap sűrű napom volt.

Írok neked priviben hamarosan!

2011. jún. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!