Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki, akinek a magzatvíz...

Van valaki, akinek a magzatvízvizsgálat indította meg a szülést?

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Amniocentézisre v amnioszkópiára gondolsz? Az utóbbit csak a terhesség végén végzik és az megrepesztheti a burkot.

Én nem vagyok terhes, de ha az leszek, akkor sajnos rizikótényező miatt biztos, h kell amniocentézisen átesnem és érdekelne, h ki hogy járt. Éppen ezért írok ide, h tudjak róla, h milyen válaszok jönnek.

2011. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
amnioszkópiára gondolok.Holnap megyek,és valamiképp reménykedek és félek egyben.Jó lenne már ha megszülhetnék:)
2011. jún. 12. 13:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Ó, akkor nem egy az érdeklődésünk :( Sebaj.

Az amnioszkópia nem 100%-ig garantálja, h beindul a szülésed, de ha már túlhordtad a babát, akkor elég érett az a burok. Kevés olyat láttam (3 évig dolgoztam szülészeten), h azonnal beindította volna, de sokan visszajöttek pár óra múlva repedt burokkal. Tehát ne keseredj el, ha nem fognak ott a vizsgálat után, van még remény.

Ha pedig nem teljesen tiszta a víz, akkor úgyis megindítják.

Jó egészséget nektek!

2011. jún. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem. Igaz, hogy az már a 3. amnioszkópia volt. A vizsgálat után kb. 2 óra múlva rendszeres, nekem kb. 5 percesnek tűnő fájások jöttek. Megvizsgált ekkor egy doki, vagyis csak akart, mert amint felfeküdtem a vizsgálóra, kizúdúlt belőlem a magzatvíz. 2 óra múlva meg is szültem. 1. baba volt.
2011. jún. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
és ezt a vizsgálatot hány hetesen végzik?És mindenkinél?
2011. jún. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt a vizsgálatot a terhesség végén végzik, akkor, ha a méhszájad már nyitva van minimum 1 centire. Arra szolgál, h lássák, h milyen a magzatvíz szine és ebből diagnosztizálható a baba állapota. Nem mindenkinél végzik el. Van olyan orvos, aki igyekszik minden kismamáját megvizsgálni így, ha a méhszájkörülményk megfelelőek. Mások csak akkor végzik el, ha a ctg és uh eredmények rendellenességre utalnak.

Egy csövet helyeznek fel a hüvelybe a méhszájig, a cső végén bevilágítanak és így látható a víz színe.

2011. jún. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mifelénk túlhordás esetén csinálják ezt a vizsgálatot. Először aznap, amikorra ki vagy írva. Másnap NST. Következő nap újra amnioszkópia. Ez így megy szülésig.
2011. jún. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
kérdeztem ezt a kérdést és tapasztaltam a választ..megvolt a vizsgálat aznap este beindultak a fájások.megszültem:)
2011. jún. 17. 07:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon gratulálok! Teljen örömötök a piciben! :)
2011. jún. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!