Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7hetes terhesen 9körüli a...

7hetes terhesen 9körüli a cukrom néha, a héten megyek az orvoshoz ez ügyben, itthon mit tudok tenni hogy lejjebb menjen a cukrom ha már felment?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mozgás, fizikai munka, kerékpározás stb. Persze az állapotod miatt kíméletesen.Fehér lisztet és cukrot mellőzd lehetőleg.Teázást, cukros üdítőket ugyanúgy.Gesztációs diabétesz ez, szülés után megszűnik.
2011. jún. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
sajnos nekem terhesség elött is volt hogy néha felment a cukrom..csak mivel mikor nézték jó volt nem törödtek vele..
2011. jún. 13. 17:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez már elég magas! Szólj a nőgyógyászodnak és valószínűleg meg fogja csináltatni előbb a terheléses vércukor vizsgálatot! Ezzel az értékkel minimum nagyon kemény diétára fognak fogni, de lehet, már gyógyszert is kell kapnod!
2011. jún. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha az éhhomi értéked ennyi, az már javából cukorbetegség! Én nem várnék napokat az orvossal, hanem szólnék a házidokinak, hogy azonnal utaljon a kórházba. Gondold el, hogy evés után mennyi lehet a cukrod! Rosszul is lehetsz. Nem akarlak megijeszteni, mert kezelhető ez a probléma, szülni is lehet mellette. Anyukám is cukorbetegen szült minket. De nagyon muszáj beállítani a cukrodat! Ne várj vele!
2011. jún. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Már az előző 2 kérdésedre is írtuk páran, hogy nem lesz baj, nyugodj meg. Kerüld a pékárut, tésztát, rizst, krumplit, illetve ezekből csak keveset. Ne egyél cukrosat, mozogj sokat, ha jól vagy. Nekem terhességi cukrom volt, de rajtam sajnos nem segített a diéta, pedig nagyon figyeltem, úgyhogy inzulinos lettem. Bele lehet jönni, de tényleg nyugodj meg.
2011. jún. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát én itt kapok hideget meleget sajnos..nem kell bemutatni a cukorbetegséget apám 12éves kora óta insulinos, és párom is insulinos tehát van némi fogalmam róla, csak a baba miatt vagyok nagyon megijedve, reggel megyek a házidokimhoz és mondom hogy mi van..
2011. jún. 13. 20:30
 7/11 anonim ***** válasza:
sajnálom, hogy eddig ennyire elhanyagoltak.. jobb lett volna beállított cukorral kezdeni a terhességet. Reméljük így sem lesz baj..
2011. jún. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
éhgyomri cukrok 6...4...5.4....evés utáni cukrok 7.8......9.5......7.5.........ma voltam a közetinél ezekkel az értékkekkel és azt mondta hogy ez még belefér, mert 10alatt van, és hogy mérjem továbbra is, majd ha 10fölé megy menjek vissza.....szerintetek??????????? diétában tudna valaki segitséget adni, hisz itt az orvosokra nagyon nem számithatok ugy látom:(
2011. jún. 14. 17:03
 9/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok! Ezek nagyon magas értékek! Terhességnél 7,8-as érték a kritikus! Onnan felfelé már kemény diéta, 10 felett pedig inzulin! Ne a háziorvosoddal, hanem a nőgyógyászoddal beszélj! Nagyon fontos, hogy ne hagyd annyiba! Ezzel már el kell hogy küldjenek diatetikushoz, aki előírja, hogy mit szabad, mit nem! Ezzel ne játssz!

Amiket előttem írtak, az igaz. Semmi fehérliszt, cukor, édes gyümölcs.... De ez nekem alap volt, pedig az én terheléses cukor értékemnél a legmagasabb 7,2 volt. De a doki szigorúan letiltott ezekről.

2011. jún. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Itt az ideje háziorvost váltani... terhességi diabetológia a következő lépés! (valakinek, házidokinak, vagy nőgyogyinak beutalót kell adnia) Elképesztő, hogy egy orvos ennyire nem érti a szakmáját.. sajnálom!
2011. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!