Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az, hogy ellenanyag...

Mit jelent az, hogy ellenanyagot termel a szervezet? Ez kivel fordulhat elő? Csak azzal, aki negatív vércsoportos vagy bárkivel?

Figyelt kérdés
2008. febr. 27. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Akkor fordul elő, ha az anya negatív, és a párja pozitív, és a baba is pozitív lesz. Ilyen esetben a baba szervezete termeli az ellenanyagot. Első babánál nem szokott gond lenni, szülés után adnak egy injekciót.

(ha apa is negatív, akkor nem lehet gond)

2008. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ha az apa is és az anya is pozitív, akkor lehetséges ellenanyag?
2008. febr. 27. 13:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy az előttem írták.

Bővebben ezen a honlapon megtalálod

[link]

2008. febr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

akkor van ellenanyag termeles ha nem kompatibilis az anya a babaval.....avagy ha az anya negativ es a papa pozitiv akkor van Rh osszeferhetetlenseg.Ha forditva van ..pl anya pozitiv s apa negativ akkor semmi gond...akkor sem ha mindketten pozitivak vagy negativak.

5 honap terhesseg utan nezik az ellenanyagot a verben.....es nem kell panikolni, nem baj ha ez elofordul...egy szuri es minden Ok!

2008. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Ez CSAK akkor fordulhat elő, ha az anya negatív. Hidd el, elég sokan mondjuk :)
2008. febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én o-neg vagyok,a férjem pozitív,és az első babánk is pozitív.szülés után kaptam egy anti-d injekciót,de most a 2.babánál már kb 7hetesen nézték van e ellenanyag a véremben...Akkor nem volt.Aztán egy kis pecsételő vérzés volt később,akkor a bizti kedvéért adtak azért egy anti-d injekciót..És a legközelebb a 6.hónapban fogják nekem nézni az ellenanyagot valamikor.. 24hetes kismama
2008. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont ma derült ki h ellenanyagot termel a szervezetem-és nem a babáé,és én A pozitiv vagyok.Akkor velem most mi a baj?Mert mindenki azt mondja h csak azzal fordul elő aki negativ!!Akkor engem miért küldenek 34hetesen a debreceni genetikára,és mit fognak csinálni?
2008. febr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát ez az! ezt nem értem én sem! akkor ezek szerint mégsem csak a neg. anyáknál fordul elő? én poz. vagyok, a férjem is.
2008. febr. 27. 15:03
 9/10 A kérdező kommentje:

ezt találtam erről:

Megelőzés

Az Rh-összeférhetetlenségből adódó magzati ártalom megelőzhető! A módszer igen egyszerű: Minden Rh-negatív nőnek egy Rh-ellenanyagot tartalmazó injekciót kell megkapnia, első terhessége után 1-2 nappal, még mielőtt a saját ellenanyagtermelése megindulna. (Terhességről, nem szülésről van szó! Az abortusz folyamán - akár spontán, vagy művi vetélés - az ellenanyagtermelés ugyanúgy beindul, mint a szülésnél.) A beadott ellenanyag viszont nem csak a magzatból az anyába jutott vörösvérsejteket pusztítja el, hanem megakadályozza azt is, hogy az anya szervezete ellenanyagot termeljen. Fontos, hogy minden Rh-negatív lány tudjon erről, még az első terhessége előtt! (Ehhez ismernie kell a saját vércsoportját.) Az injekció minden szülészeti osztályon hozzáférhető, és kötelezően beadandó - természetesen ingyen.

2008. febr. 27. 15:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a googlba beírjátok terhesség ellenanyagtermelés, egy csomó példát hoz.Van hogy anya, apa pozitiv, és az anyánál beindul mégis az ellenanyagtermelés,mert negatyv a baba.Ez főleg akkor fontos, ha az anyának vért kellene adni.Olvassátok el,úgy könnyebb megérteni.
2008. febr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!