Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabéteszem van....

Terhességi diabéteszem van. Hogy kell kiszámolni azt, hogy melyik étel mennyi szénhidrátot tartalmaz?

Figyelt kérdés
Most derült ki ez a diabétesz, és diétáznom kell. 200 grammosat csinálom.Kaptam egy mintaétrendet eddig abból válogattam ki ételeket, amik eleve ki voltak számolva. De jó lenne mást is enni ezeken kívül, viszont nem értem, hogy kell kiszámolni. Kaptam egy táblázatot amin rajta van a nyersanyagok szénhidrát tartalma, de az csak 10 dkg-ra van kivetítve. Nem értem,hogy akkor ha vmi csak pl. 7dkg akkor azt hogy számolom ki. Légyszi segítsetek. Már tisztára belebolondultam ebbe az egészbe. Úgy utálom,hogy állandóan ezen jár az eszem,és nem a babán.Mindenkitől azt hallom,hogy meg lehet szokni. szerintem én ezt sosem fogom. és a baba miatt is aggódom.
2011. júl. 16. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már, hogy ha meg van adva 10 dekára akkor nem tudod kiszámolni 7 dekára??? :O

Elosztod 10-el, így megkapod mennyi szénhidrát van 1 dekában. Eddig megy? Na most már tudod mennyi van 1 dekában, ezt megszorzod 7-el (használhatsz számológépet) és meg is van a 7 dekára vonatkozó szénhidrát tartalom.

2011. júl. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

rizs 10 dkg 77g szénhidrát

rizs 6 dkg X g szénhidrát

-----------------------------------

X= 77x6:10= 46,2 szénhidrát

2011. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

szia, nekem is diétáznom kell, már két hete csinálom csak én a 150 grammos. Én nem gondolok rá, úgy vagyok vele hogy így változatosabb az étrendem, és ez a babának is jó. A dokim azt mondta néha ehetek fagyit a délutáni órákban. Csináld te is így. Két- három nap méregetés után már ránézésre fogod tudni mennyit lehet enni. Arra figyelj hogy reggelire ne egyél gyümölcsöt tejes dolgokat, mert ezekből gyorsan felszívódnak a cukrok. de a neten nagyon sokat lehet róla olvasni.

A diéta második jó tulajdonsága, hogy nem fogok nagyon meghízni, meg napközben nem nehéz a hasam, mert nem eszem degeszere magam, többször keveset nálam 5 étkezés van.


Kitartást


26+6 hetes kismama

2011. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez azt jelzi, hány százaléka szénhidrát.

tehát ha 10 dkg (100 grammban)van 70 gramm szénhidrát, akkor annak 70%-a szénhidrát.

7 dkg, 70 gramm szorozva 0,7-tel=49gramm szénhidrát van benne.


Figyelj azonban arra oda, hogy a táblázatban a nyers alapanyagok szénhidráttartalma van, a tészta például felvesz két két és félszer annyi vizet. Tehát 7 dkg száraztészta szénhidráttartalma, nem egyenlő 7 dkg kifőtt tészta szénhidráttartalmával.


Vigyázz az előre kiszámolt szénhidráttartalmakkal, mert nem biztos, hogy jók. Legalábbis a mi mintaétrendükben egy tökfőzlkének is horror szénhidráttartalma van, holott a tökben lévő szénhidrátot nem is kell számolni. Ami meg kis tejföl, akármi van hozzá, elenyésző. Úgyhogy nem tudom hogyan számolnak mintaétrendben.


Ha főzöl valamit, akkor kiméred az alapanyagokat, felírod a szénhidráttartalmukat, aminek van, és amikor kész a kaja vagy mérlegen leméred és aztán visszaosztod adgokra vagy merőkanállal átméred és akkor kijön 40 gramm szénhidrát=3 dl krumplifőzelék (ez sacc per kábé igaz minden főzelékfélére, de jobb ha kiszámolod magadnak). És aztán már nem kell mérned, mert ezt felírod, legközelebb krumplifőzeléket csinálsz, akkor tudod, hogy te két dl-t ehetsz belőle.

2011. júl. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!