Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye ki tudom hordani a babámat?

Ugye ki tudom hordani a babámat?

Figyelt kérdés
Néhány biztató szó (és őszinte vélemény) nagyon jól jönne.17 hetes vagyok és két napig feküdtem kórházban,mert szinte egyfolytában keményedtem.Mostmár nem keményedek,viszont azért nem érzem százasnak a hasam tájékát.nem fáj meg semmi,csak "fura".A lepényem rossz helyen volt 12 hetesen,most nem tudom mi a helyzet vele.Sokat kellett volna pihennem,de épp költöztünk,van egy kétévesem,és nem tudtam egész nap pihenni.Mostmár próbálok annál is többet feküdni,de úgy érzem,kevés lesz.Segíségem nincs,csak a férjem délutánonként. Akarom ezt a babát,de olyan sok van még hátra,és félek,hogy elveszítem.(próbálok egyébként pozitív lenni).Az első gyermekemmel 20 hetesen keményedtem először,25 héttől magas vérnyomásom volt (ezt most előre jósolják),de sosem voltam kórházban és 3 nappal hordtam túl.Ugye van esélyünk?
2011. júl. 28. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Persze hogy van csak pozítívan állj hozzá,és tudom hogy nem könnyű de ne streszelj sokat ezen mert az megint nem jó a picurnak és szerintem neked sem.Ha érzed hogy fáradt 5-5 percre ülj vagy dölj le már az sokat segít.Boldog babavárást!:)
2011. júl. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy méhszáj teljesen rendben,voltunk 4d-n,és mindent rendben találtak a babával.A méhlepényem továbbra is eléri a méhszájat.
2011. júl. 30. 07:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lesz semmi gond, ennél sokkal problémásabb terhességet is kihordat már. Biztasd magad sokat és a babát is biztasd! Az, hogy eléri a méhszájat a méhlepény, csak azt jelzi, hogy császár lehet belőle. Koncentrálj arra, hogy akarod őt, igaziból a felén már túl vagytok, azt hiszen már a 28. héttől is megmentik, ha megszületik, de ha a 32-33. hétig kihúzzátok, az csodálatos! Az már nem is olyan sok!!! Próbáld élvezni és ne mindig arra koncentrálj, ha valami fura! Nagyon-nagyon szorítok nektek!!!!
2011. júl. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

29+6 napra szültem a kisfiam,21 hónappal ezelőtt.

Én is nagyon korán keményedtem,de ez mellett probléma mentes terhességem volt...majd ahogy az orvos mondta,h előfordulhat vérzés,akkor irány a kórház...sajna így is lett.28.héten vérezni kezdtem,rá 9 napra megszültem hüvelyi úton,itt ujjkupnyira volt nyitva a külső méhszájam.

Egyébként mellsőfali volt a lepényem,és a méhlepényem a belső méhszáj alsó pólusát éppen elérte.Sztem szedjél maximum magnézim adagot,és próbálj ne emelgetni....

2011. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 20hetesen kezdtem keményedni, de olyan durván, hogy sokszor napokon keresztül 2-5 percenként kockába állt a hasam hiába feküdtem. Ha felálltam, vagy mentem akkor még durvább volt. Legalább háromszor fektettek be a kórházba, és kaptam infúziót. Egy idő után, már nem paráztam annyira, mert hála istennek a méhszályam mindig zárva maradat. 39+4-re szültem. :-) Szóval ne izgulj, nem lesz baj szerintem.

2011. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát most egyszerre szomorodtam el és lettem kicsit bizakodóbb.Vegyes történeteket írtatok.Jó lenne,ha legalább 34 hétig kihúznánk,de mégjobb lenne végig.Sokszor szoktam a lányomnak mesélni arról,hogy ha elment a Jézuska,akkor fog kibújni öcsi.Jan. 5re vagyok kiírva,így próbálom magam és a babát is szuggerálni,hogy muszáj bent maradni.
2011. júl. 30. 13:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is keményedtem, kb. 18. héttől. A maximium magnézium adag mellett is. Nekem a doki plusz gyógyszert irt fel a Mg mellé, ami lazitja a méhizmot. A 37. hét betöltése után abba kellet hagyni a szedését. 4 nap múlva kibújt a kislányom, szóval szerintem hatásos volt a gyógyszer. Esetleg neked is segithet. Spiropent volt a neve.
2011. júl. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nekem első babával volt mindig min izgulni, pecsételő vérzéseim voltak, többször. kórházba is be kellett feküdnöm.

a méhszájam már 37 hetesen nyitott volt. ennek ellenére túlhordtam, és indították.


most másodikkal a 40. hét végén vagyok, semmi gáz nem volt eddig, a méhszájam is zárt még mindig. és most a nagyobb miatt én sem tudok pihenni, max, amíg délután szundít....


nyugodj meg, minden rendben lesz veletek most!!!

2011. júl. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A második terhességemmel én is pont ugyanígy voltam, mint te. A méhlepény a méhszájnál volt, és sajnos ettől hajlamos lesz a méh a gyakori és igen erős keményedésekre. Egy-két dolgot azért lehet tenni, szedj mindenképp Magnézium Citricit 3*2-t, az sokat segít. Azonkívül az orvos írjon fel lazító gyógyszert, mint pl. Diaphyllin vagy Spiropent. Ezt főleg az aszthma ellen ismerik az emberek, de ez nagyon sokminden másra is jó, többek között a keményedésekre, a vizesedésre és a magas vérnyomás kialakulásának esélyét is csökkenti. Ha a nőgyógyászod nem írja fel (nem mindenki teszi meg), akkor érdeklődj, hogy a környékeden hol van nőgyógyász, aki alkalmazza ezeket a gyógyszereket. A magnézium citrici nem vényköteles. Én a 34. hétig húztam, bár addig kétszer is véreztem, és a 34. héten már annyira, hogy meg kellett császározni. De ha sokat pihensz (tényleg), és semmi megerőltetőt nem csinálsz, semmi házasélet (gondolatban sem) és szeded a gyógyszereket, akkor minden rendben lesz :-) Jó babavárást! :-)
2011. júl. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!