Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pocakszúrásról, genetikai...

Pocakszúrásról, genetikai vizsgálatokról vannak-e tapasztalatok, pocakszúrás helyett más megoldás létezik?

Figyelt kérdés
Kisbabámnak a 19.hetes ultrahangon cisztát találtak mindkét agyféltekéjén. Ezért elküldtek egy nagyobb volumenű genetikai vizsgálatra a Semmelweis Egyetemre. Nem mondták pontosan mi lesz, de azt hiszem először egy 4d ultrahang, amely alapján megállapítják, hogy szükséges-e a pocakszúrás. Bevallom, hogy eléggé meg vagyok ijedve. Már eleve a nagy tűtől, aztán attól az 1%-os vetélési kockázattól. Remélem tudtok segíteni.
2011. júl. 29. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, nagyon szörnyű lehet! Én úgy tudom, hogy csak a 20. hétig csinálnak pocakszúrást, mert rossz eredmény esetén csak a 24. hétig lehet megszakítani a terhességet. Én a korom miatt vállaltam be az amniót, nagyon sokat gondolkodtam előtte, úgyhogy alaposan körüljártam a témát. Azt javaslom Neked, hogy mindenképpen nézesd meg dr. Hajdú Krisztinával (az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központban és az ÁEK-ben rendel), jelenleg ő a legjobb ultrahangos szakember az országban. (Ha rákeresel a neten, csak szuperlatívuszokban írnak róla. Én is hálás leszek neki életem végéig!) Ha szükségesnek ítéli, ő megcsinálja a szúrást is a legrövidebb időn belül, és ami a legfontosabb, nála sokkal kisebb a vetélési kockázat, mint másnál. Az Istenhegyi fizetős, de ha megmondod, hogy miért kérsz időpontot, soron kívül fognak adni. Nagyon drukkolok, hogy ne legyen rá szükség!
2011. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :-) nagyon kedves vagy.
2011. júl. 29. 09:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is csináltak pocakszúrást, kicsit kellemetlen, de nem vészes. Nekem a Debreceni Klinikán csinálták, mert a kisfiamnak vastag volt a nyaki redője. Bárhol csinálják, a kockázat ugyanannyi. A Klinikán is nagyon profik.
2011. júl. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elmentem a pocakszúrásra. Igazán semmiség volt. Cseppet sem fájt. A Babám már a szúrás után 3 perccel mocorgott :-) meg sem kottyant sem nekem, de ami fontosabb, hogy a Kisfiamnak sem. 1 napig feküdtem utána. Bár még +1 napig nem erőltettem magam. :-)))
2011. aug. 15. 19:12
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja igen, felhívtam az Istenhegyi Klinikát. Már nem vállaltak el, mivel csak 19 hétig végeznek amniocentézist.

A pocakszúrásra 23. hetesen került sor (a múlt héten) ma vagyok betöltött 23. Az eredmény 4 hét, ez felháborító. Már eleve 23. hetesen szúrkálnak, emellett az eredmény is egy hónap. Kérdezem, számít innentől kezdve az eredmény???? 25-26 hetesen???

2011. aug. 15. 19:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, így tudtam én is, hogy csak a 19-20. hétig csinálják az eredményre való várakozás miatt. Örülök, hogy a babád jól viselte, remélem, az eredmény megnyugtató lesz. És igen, nem tudom, mit tennék, ha ilyen későn szembesülnék azzal, hogy valami baj van a pocaklakóval. Sok erőt kívánok Neked a várakozáshoz - mert az szerintem rosszabb, mint maga a beavatkozás -, és bízzunk a jó eredményben! Majd írd meg, hogy mi lett! Nagyon szorítok!


Az első válaszoló

2011. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!