Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dec 23-ra vagyok kiírva, de...

Dec 23-ra vagyok kiírva, de márc.31-el lejárt a szerződésem, azóta munkanélkülin vagyok de ez is lejár aug.22-ével, van valami amit igénybe vehetek? Vagy szülésig nem kapk semmit?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem bérpótló juttatást adtak, havi 28500ft. szerintem az neked is járna.
2011. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, amit először kapsz, az az álláskeresési támogatás. Az után jogosult lehetsz álláskeresési segélyre, ha

- az álláskeresési járadékot legalább 180 napig kaptad, ezt kimerítetted, és 30 napon belül benyújtottál az álláskeresési járadék folyósításának megszűntetéséről egy kérelmet.

Ez esetben az álláskeresési segélyt 90 napig kapod. Az összege 2011-ben 31.200 Ft.

- álláskeresővé válását megelőző 4 éven belül legalább 200 nap jogosultsági idővel rendelkezik és álláskeresési járadékra nem jogosult, ebben az esetben is 90 napig kapod.

Én kaptam ilyen tájékoztatót a munkaügyi központban, abban találtam leírva ezeket.

Többhöz sajnos én sem értek, de én megyek egy hét múlva be, és meg akarom kérdezni ezeket a dolgokat, mert ha ez így igaz, én pont szülésig fogok kapni támogatást.

De szerintem te is, ha nem is a szülésig, de valameddig fogsz kapni.

Illetve ha lejár mindenféle segélyed, és utána 42 napon belül szülsz, ami nálad sanszos, akkor kaphatsz asszem minden támogatást (tgyás, gyed, stb.), de ebben már egyáltalán nem vagyok biztos! Ezt meg a védőnőm mondta nekem, de ennek még nem néztem utána!

Ha mész a munkanélküli központba kérdezd meg feltétlenül szerintem!

2011. aug. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok!

Bocsi a napjaidat nem számoltam, de így nem kaptál 180 napig álláskeresési támogatást, akkor viszont kaphatsz bérpótló támogatást, ahogy az első írta!

2011. aug. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A bérpótló támogatást hól lehet igényelni?
2011. aug. 2. 11:36
 5/5 anonim ***** válasza:

AZ AKTÍV KORÚAK ELLÁTÁSA IRÁNTI KÉRELMET a LAKCÍM szerint illetékes települési önkormányzat szociális ügyekkel foglalkozó osztályán, irodáján lehet igényelni

[link]

Én kaptam a munkaügyiből egy papírt hogy kimerítettem a segélyt amit ők tudnak adni, olyat neked is kérni kéne mikor mész lezáratni.

2011. aug. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!