Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dillámaban vagyok! Mióta van...

Dillámaban vagyok! Mióta van egy kisfiúnk azon filózok legyen -e még egy gyerekünk?

Figyelt kérdés
Nagyon jó lenne,de annyira lefoglal a fiam,hogy úgy érzem most nem bírnám végig csinálni még egyszer ezt a kisbabás időszakot. A környezetem ben mindenkinek 2-3 gyereke van... Nagyon önző vagyok ha csak egy gyereket nevelek fel?
2009. ápr. 9. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős most a fiad?

Az enyém 3,5 hós, mi majd szeretnénk neki tesót, még nem tudom, hogy mikor, talán 2-3 év múlva.

Maga a terhességem nekem még mindig nagyon hiányzik...

2009. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit biztonsában, szereteben fel tud nevelni. Nem kell szerintem megfeleni a külvilágnak. Ha egy gyermeket vállaltok, az a Ti döntésetek, és senkinek semmi köze hozzá.
2009. ápr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most lesz 1 éves a fiam,nagyon szeretem de hát ezt minden anya így érzi. Azt hiszem nem vagyok az az anyatipus akinek az a felfogása,hogy lógnak rajta a gyerekei. Ilyenkor mindíg furcsán néznek rám az emberek.
2009. ápr. 9. 14:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az gondom hogy én nyolc éves koromig egyke voltam. Utána született a hugom. Szóval én tudom milyen mindkét oldal. És nem mondanám hogy egyedül jó volt, sőt hiába voltam a család mindene nagyon magányos kisgyerek voltam. Sosem volt kivel játszanom. De az biztos hogy nyolc évesen már nem éreztem azt a tesó feelinget és ez a mai napig sem alakult ki közöttünk. Én már felnőtt nő vagyok ő még csak általános suliba jár. Szóval én arra gondoltam hogy mindenképpen szeretnék egy testvért majd a babám mellé, de minimum 2-3 éven belül mert utána már nem ugyanaz. Szerintem jó a nagy család és sosem gondolok arra hogy meg fogok tudni adni-e mindent nekik. A lényeg a szeretet és a törődés. És szerintem nem mindegy hogy ha mi már nem leszünk, akkor is ott lesznek ők egymásnak.
2009. ápr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,elgondolkozom.....csak hát nem tudom kibírná e a kapcsolatunk ezt az időszakot a férjemmel egyébként jó anyagi hejzetben vagyunk. Nem tudom miért érzrm így de egyre erősebb bennem a NEM a második gyerek iránt. Lehet,hogy defektes vagyok :(
2009. ápr. 9. 14:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, várd meg, míg úgy érzed, hogy újra "igen, baba kell, kistesó, várandósság...". Ehhez azért még van időd. Ha 1 év múlva megérkezik az érzés, és 1 év úlva összejön a tesó, akkor a 3 éves fiad már részese lesz a pocakos időszaknak, és a 4 év korkülönbség sem sok. Ha nem érkezik meg ez az érzés, ... nem tudom..., bízzunk benne, hogy igen, de erőltetni ne erőltetsd. 1 éves még nagyon pici, majd ha már "értelmesebb", jobban számíthatsz rá, még rendszeresebb lesz az életetek, és akkor talán már a pároddal való kapcsolatot sem fogod ennyire félteni...

Kívánom, hogy jól döntsETEK! ;)

2009. ápr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
mi az hogy Dillámaban?
2009. máj. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!