Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazma vizsgálatra kitől...

Toxoplazma vizsgálatra kitől kell kérni beutalót?

Figyelt kérdés

Ma kértem a védőnőmet, hogy szeretnék toxoplazmavizsgálatot, mert az előző vérvételnél ez nem történt meg.

Ő pedig nem tudta, hogy ő adhat e beutalót, vagy a házorvos (még a régi lakhelyemen van a kártyám), vagy esetleg a nőgyőgyászom.

Nektek ki adta a beutalót?


2009. ápr. 9. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a védőnőm adott beutalót az AFPs beutalóval együtt, miután mondtam neki, hogy macskákkal érintkezem. Mivel negatív lett az eredményem, a cukorterheléses beutalóval már automatikusan kaptam megint a toxoplazmára is.

2009. ápr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a nőgyógyászomtól kaptam a beutalót.
2009. ápr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is a nőgyógyásztól kaptam, 11 hetesen az összeset letudtam egyszerre (teljes vérkép, vizelet, toxopl. VDRL, Vécsop+ellenanyag...) Szerintem hívd föl a dokidat.
2009. ápr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő állította ki a papírokat, de a nőgyógyásszal alá kellet iratnia, hogy indokolt, mert van macskám.

Amúgy ezt mindenhol másképp csinálják.

VAn ahol automatice megcsinálják kérés nélkül, van ahol csak kérésre, és van ahol csak pénzért.

2009. ápr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Eddig én minden beutalót a védőnőtől kaptam, de most fogalma nem volt róla. Sajna eddig sem volt a csúcson szakmailag, de vidéken ez van.

2009. ápr. 10. 09:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a háziorvosom írta ki!
2009. ápr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!