Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 80. 000Ft netto bér után...

80. 000Ft netto bér után mennyit kapok, ha táppénzre megyek?

Figyelt kérdés
Szülés után mennyit kapok? Milyen plusz juttatások vannak és hány Ft?
2011. aug. 10. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! A bruttód után számolnak! Ha most mensz táppénzre akkor a tavaji átlag bruttó keresetednek kapod a 60 % -át.Ha meg van a 360 biztositott napod. Ha nincseny csak 180, akkor az 50%-át kapod!

Én is ez után érdeklődtem a napokban.

2011. aug. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja a többiben nem tudok segiteni ,mert nekem is azt mondták, hogy addig még változhat sok minden. Én március közepére vagyok kiírva.
2011. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A táppénzt a tavalyi bruttó éves jövedelmed alapján fogják kiszámolni, annak a 60%-a.

Szülés után, ha jogosult vagy rá (365 biztosításban töltött nap a szülést megelőző két éven belül, és munkaviszony - biztosítotti jogviszony a szüléskor, vagy a szülést megelőző 42. napig) tgyást fogsz kapni, 24 hétig, 168 napig. Az igénylést megelőző évben elért jövedelmed 70%-a, levonás belőle 20,32%, igénybevehető rá az adójóváírás, 12100/hó.

A tgyás lejárta után ha jogosult vagy rá (365 biztosításban töltött nap a szülést megelőző két éven belül, és munkaviszony - biztosítotti jogviszony a szüléskor/igényléskor) akkor gyedet kapsz. Alapja az igénylés előtti évben elért bruttó jövedelem, mértéke 70%, de max. 109200Ft/hó.

Levonás belőle 20,32%+10%. Itt is igénybevehető az adójóváírás.


Plusz kaphatsz családi adókedvezményt is, ha van elég adóalapod.

2011. aug. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves első, kicsit keverednek a dolgok:)


Ahhoz, hogy a táppénz 60% legyen két év folyamatos munkaviszony kell. Ha ennél kevesebb van, akkor a táppénz mértéke csak 50%.

Ha egy évnél kevesebb a munkaviszony, akkor táppénz csak annyi időre jár, amennyit biztosításban töltöttél (pl. három hónap munkaviszony - 3 hónap táppénzre jogosít)


360 nap semmihez nem kell, 365 nap kell tgyáshoz, gyedhez, és 180 bérezett nap kell ahhoz, hogy a jövedelemből számoljanak.

2011. aug. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én egyéni vállalkozó vagyok, és minimálbérre vagyok bejelentve, az ugye 70.000 alatt van kicsivel, amikor táppénzen voltam, kb 48.000 kaptam. Most, hogy kismama vagyok, én is elmentem táppénzre, de még nem jött pénzem. De szerintem ugyanannyit fogok kapni kismamaként is mint előtte. Bár ezt csak én gondolom így..
2011. aug. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyasági támogatás is jár (ha rendesen jártál a dokihoz), kb 68000 Ft és családi pótlék, az kb 11000 Ft.
2011. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!