Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Befolyásolhatja az eredményt,...

Befolyásolhatja az eredményt, ha nem 16, hanem 17 hetesen került sor az afp-s vérvételre?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A vérben levő anyagok szintje hétről hétre változik. Ezt a vizsgálatot meg arra a hétre levő mennyiségre tervezték meg. Sajnos ezt nem lehet elbliccelni, mert akkor nem csinálják meg.
2011. aug. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem elblicceltem, szerintem az orvosom elszámolta.
2011. aug. 11. 21:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Uh. Azt hittem nyaralni mész. Az egyik barátnőmet jól leoltották miatta, mert már a terhesség előtt be volt fizetve a nyaralása. Sztem kérdezd meg mégegyszer az orvosod v kérj független véleményt egy másik dokitól. Remélem, minden rendben lesz.
2011. aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csináltattam AFP-t 16 hetesen, és rá egy hétre Integrált tesztet (amiben szintén benne van az AFP).Totál más lett az eredménye a két AFP értéknek.Ebből kiindulva igen.Más eredményt lehet kapni.
2011. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedden voltam vérvételen. Hát, kíváncsi vagyok az eredményre. Remélem, jó lesz. Köszönöm a választ, jó éjszakát Neked!
2011. aug. 11. 21:47
 6/10 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak is köszönöm.
2011. aug. 11. 21:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen befolyásolja.

Az AFP-t hivatalosan a betöltött 16. héten kell levenni, még a 17. hét betöltése előtt.

Ez az ideális időszak, de az a legjobb,ha minél közelebb esik a 16. héthez.

Sőt, a vicces az benne, hogy ez olyan érzékeny (és mellesleg elavult is kissé),hogy az is változtat az értékeken, ha nem reggel hanem délután veszik le a vért.

2011. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen. Ez a teszt éppen ezért nagyon elavult, sok országban már nem is alkalmazzák, mert ha nem jó időben veszik le a vért, teljesen más eredményt mutat. Max. akkor lehetne rá adni valamit, ha mindenki pontosan tudná, hogy mikor fogant a baba... Emiatt az eredmény lehet negatív (amit ugye le tudnak utána ellenőrizni), de az is lehet, hogy semmi bajt nem mutat és mégis van... Szóval arra jó, hogy a kismamák stresszéljék magukat még ezzel is! :S
2011. aug. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
AFP- alfa-fetoprotein- speciális fehérje amit a magzati máj termel, ennek mennyisége pedig a terhesség előrehaladtával folyamatosan nő az anya vérében, tehát nem mindegy.
2011. aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére jó lett az eredmény, tehát mégis időben volt :)

Köszönöm minden válaszolónak!

2011. aug. 22. 01:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!