Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mért BPD 39/40 hetesnek felel...

Mért BPD 39/40 hetesnek felel meg, AC és FL pedig csak 34/35 hetesnek. Én pedig épp most vagyok 37+0 hetes. Mitől lehet ekkora eltérés? Volt más is így?

Figyelt kérdés

Ma voltam UH-on és megijesztettek kicsit az eredmények.

BPD: 96,4 mm

AC: 307 mm

FL: 66 mm

Mért terhességi kor 35+4 hét

Becsült súly: 2600 gr

Ahogy írtam két dolog is zavar. Miért nagyobb 5 héttel a fejkörfogata, mint a teste többi része?

A másik pedig, hogy hirtelen miért esett vissza a mért terhességi kor több mint 1 hetet. Eddig mindig pontosan annyi hetesenk mérték amennyinek kellett lennie.

Orvos nem reagált rá semmit, nem szőrnyűlködött, ezt jó jelnek veszem :) A héten megyek hozzá vissza, akkor kifaggatom, csak ma rengetegen vártak rá én meg csak azután olvasam el a leletet miután már kijöttem.

Szerintetek ilyen eltérések előfordulhatnak?


2011. aug. 15. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

T. (leendő) anyatárs!


Az uh szinte sosem pontos. Nálam az első gyerkőcnél két hét mínusz volt a terhességi korom és az uh között, ami főleg a végefelé mutatkozott meg. Ezenkívül hosszú volt a combcsontja is.(az átlagnál")

A fej nagysága meg relatív, és genetika. Sosem lesz "szabályos" egy baba, ezért is nem a "megfelelő" a hét az adatokhoz képet. Megközelítőleg ennyi.

2011. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezek az adatok csak átlagok amiket ugye az átlag alatti és fölötti adatokból hoznak ki. van még akár 3, de lehet, hogy 5 hete is odabent a babádnak, hogy változzon, nőjön, stb.

Én külföldön élek, itt nem mondják meg az adatokat olyan részletességgel mint otthon pont azért, mert akkor csak aggódnak a kismamák fölöslegesen. Itt nem is becsülnek pl súlyt, mert nagyon sok esetben ad téves becslést a gép állítólag. Mikor az otthoni bevált dolgok alapján kérdezek néha a dokitól itt valamit, igen furcsán tud rám nézni.

Ha bármi baj lenne, biztos szólt volna a dokid. Jól teszed, hogy jó jelnek veszed és tényleg ne aggódj.

2011. aug. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nalunk is hasonloak voltak az aranyok. A dokim sulyt soha nem becsult, csak mm-ben kaptam meg az adatokat. Az FL mindig az also hataron volt.

Teljesen egeszsegesen szuletett a kisfiam, csak alacsonyabb volt a sulya es a hossza (3010 g, 49 cm)

2011. aug. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Nézd meg az apját- gondolom fiú lesz .:)

az én fiamnak 36 hetesen volt 96-os BPD-je, 38 hetesen 103, stb. Combja neki is kisebb volt kb 2 héttel. Súlyt- terh. kort mindenhol másféle képlettel számolják, ha eltolódnak az arányok, mozognak ezek is.

2011. aug. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ugyanez volt nálunk is :) a feje 5 héttel nagyobb volt az átlagnál, a teste többi része átlagos, sőt a feje akkora volt, hogy 4D-n a gép kidobta a koponyához, hogy abnormal :( mégis makkegészségesen született, gyönyörű, szabályos buksival :))

szóval előfordulhatnak ekkora eltérések, amik mégsem jelentenek bajt!

beszéld meg az orvosoddal is, de hidd el nekem, semmi baj nem lesz!!!

2011. aug. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Igen fiú lesz és apukája nagyon formás ;) Ma megyek az orvoshoz, de már Ti is nagyon megnyugtattatok!
2011. aug. 18. 14:15
 7/9 anonim ***** válasza:

27+1-en lány

BPD: 92

AC:342

FL:75

HC:335

OFD:119

súly: 3301 gramm


születésekor -kirás napján: 3950 gr, 57cm, 36-os fej


korához képest mindig magasbb volt, (most 2,5 éves sincs és 95 cm-es), a 92-es BPD-hez képest meg nem születte kis fejjel

2011. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

előző

37+1-en!

2011. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem minden rendben a babáddal, az én babámnak is 4 héttel volt nagyobb a feje a 32.heti Uh-n. Aztán 3650 grammal született és 36-os fejjel, de minden rendben volt.
2011. aug. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!