Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukor eredményne...

Terheléses vércukor eredménynek ez milyen? Éhgyomri 4.2, két órával cukros víz ivás után 6.9

Figyelt kérdés
Kerestem a neten hogy mik a jó értékek de nem igazán találtam.
2011. aug. 15. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ma voltam cukorterhelésen, leghamarabb holnap tudom meg az eredményem. Nekem a cukros víz előtt 4,7 lett, azt mondták, hogy az teljesen jó, de szerintem nem is ez a lényeg, hanem ami utána van, de én úgy tudom, másoktól halottam, hogy 7-ig jó az eredmény. De halottam olyat is, hogy valaki 8-ig is elfogadhatónak mondja, szóval a te eredményeid tökéletesek.
2011. aug. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia

Teljesen jók ezek az eredmények, a lényeg hogy 2 óra múlva 7,8 alatt legyen. Nekem sajnos magasabb lett, ezért diétáznom kell.

Tiéd szuper

2011. aug. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Előző terhességem alatt a terheléses 8.6 lett, akkor diétáznom kellett. Igyekeztem most is betartani a terhesség elejétől a védőnő tanácsára.
2011. aug. 15. 17:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én orvosom szerint 7-ig normális az érték. Nekem 3,7-ről indult, és terhelés után 3,6-ra esett vissza. A nővér aki csinálta a terhelésem azt mondta, hogy ez jó érték, alap esetben terhelés után az éhgyomri cukorszint körüli értéknek kell lennie, de 7-ig még nincs baj.
2011. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem 7,2 lett, szerintetek az még belefér? A papíron 7,8ig fogadja el jónak, utána csillagoz.
2011. aug. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, kedves utcsó előtti, amúgy a te értéked nem túl alacsony? Mert a papíromon az áll, hogy az éhgyomori 4.1-5.9-ig jó, a terheléses pedig 4.1-7.8-ig jó.
2011. aug. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A vérképes papíromon 3,8-6,0-ig normális az érték. A dokim azt mondta, hogy a 3,6-tal nincs még semmi probléma.

Szerintem viszont a 7,2 már kicsit sok.. Az a cukorbetegeknél sem számít már jónak. Én a helyedben rákérdeznék az orvosomnál, nehogy később baj legyen!

2011. aug. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az orvosom szabadságon van, de az asszisztens azt mondta, hogy ezek jó értékek, 7.8 a terhelésesnek a felső határa, de 7 körül már nem árt odafigyelni az étkezésre.
2011. aug. 16. 18:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Mármint mire kell figyelni? ÉN egyáltalán nem vagyok édesszájú, ezért nem is nagyon eszek édességet, inkább vizet iszom, néha instantporos teát. Ha magas, az milyen problémát okozhat?
2011. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az előző terhességem idején 8.6 volt a terheléses cukrom. Akkor kaptam egy kis füzetecskét amiben benne volt, hogy naponta mennyi szénhidrátot, illetve kalóriát lehet megenni napi ötszöri étkezésre elosztva, de nem éheztem egyáltalán.

Igyekeztem most is betartani már a terhesség elejétől.

Szoktam magamnak mérni, 1 órával étkezés után, és mindig 6 alatt van.

Hogy pontosan mit okoz a magas cukor azt nem tudom pontosan, nem jó a babának, de úgy tudom hogy 10-es cukor körül szokták azt mondani hogy baj van.

2011. aug. 16. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!