Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sterilizálás (kifőzés) után...

Sterilizálás (kifőzés) után elmoshatom mosogatószerrel a kifőzött cumit, cumisüveget, stb?

Figyelt kérdés

Most főztem ki(első használat előtt) a cumikat, cumisüvegeket, mellszívót, kis műanyag kanalakat és kifehéredtek a kemény víz miatt. Az lenne a kérdésem, hogy sterilizálás után ha még egyszer elmosom őket mosogatószerrel akkor megmarad a steril állapot? Lehet, hogy hülye kérdés, de még nem csináltam ilyet, mert első babám lesz. Előre is köszönöm a válaszokat.


35 hetes kismama


2011. aug. 16. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha teszel egy nagyon kicsi citromlevet a vízbe, nem lesz fehér és nem ártasz vele.
2011. aug. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előtte mosd el,mert utána már nem lesz steril.

Ha van pl. mikrós sterilizálód,akkor majd ráérsz a férjeddel megcsináltatni,mielőtt hazamentek,mert abban kb. 30 órát steril is marad,ha nem nyitod ki.

Hát a fehéredéssel,hogy mit tudunk majd kezdeni,nem tudom.

:)

34hkm

2011. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs mikrós sterilizálóm, ezért főztem ki őket. Akkor ezek szerint, ha már kifőztem és kifehéredett akkor meg kell csinálnom még egyszer citromlével?
2011. aug. 16. 20:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem, utána már nem szabad elmosogatni, mert a mosogatószerben, vízben, szivacsban rengeteg a baci=már nem lesz steril.


Ajánlom Neked a Chicco fertőtlenítő folyadékát. Abban áztatni kell, nem kell főzni, nem lesznek fehérek az eszközök.

Egy üveg sterilizáló folyadék sokáig elég és kb. 900-1200 Ft attól függ, hogy hol veszed (multikban is van)


Ha kész a sterilizálás, érdemes egy nagy zárható műanyag dobozban, tiszta textilpeluson tárolni a dolgokat.


3 gyermekes, gyerekszakápoló anyuka

2011. aug. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sose használtam semmilyen fertőtlenítő folyadékot.A cumisüveget simán mosogatószerrel el szoktam mosni,utána forró vízzel jó alaposan elöblítem.A cumit simán kifőzőm,megvárom míg leszárad és hideg vízzel elöblítem akkor nem lesz fehér.A cumit sose mostam mosogatószerrel.
2011. aug. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!