Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » TGYÁS előtt fizetetlen szabads...

TGYÁS előtt fizetetlen szabadságot kell kérnem?

Figyelt kérdés

29 hetes kismama vagyok és a terhességem elejétől táppénzen vagyok. Szülés előtt 28 nappal akarom igényelni a Tgyás-t.

Nem kifizetőhely a munkahelyem.


2011. aug. 17. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, a gyed idején kell majd fizetés nélküli szabadságon lenned.
2011. aug. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hogyan kell intéznem a Tgyást?

2009 óta 3 munkahelyem volt, 21 nap méltányossági táppénz, másfél hónap álláskeresési járadékot is kaptam.

Milyen papírok kellenek?

2011. aug. 17. 16:16
 3/6 A kérdező kommentje:
Jaj még azt akartam kérdezni, hogy amikor fizetetlen szabira kell mennem akkor ki is rúghatnak?
2011. aug. 17. 16:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor is a munkahelyedhez add be az igénylőt, ha nem kifizetőhely, majd továbbítják. Hiszen a munkáltatódnak is kell kitöltenie hozzá adatlapot. Fizetés nélküli szabi alatt sem rúghatnak ki, a kicsi 3 éves koráig él a felmondási védelem.
2011. aug. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amit lehet, hogy a kormány eltöröl.
2011. aug. 17. 18:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tervezik eltörölni a felmondási védelmet, csak annyi van a tervezetben, hogy a felmondás a módosítás után már közölhető lesz a védelem ideje alatt is. De a munkaviszony így továbbra sem szűnhet meg a gyerek 3 éves koráig, csak a plusz 30 napos türelmi időt akarják elvenni.
2011. aug. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!