Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnapra voltam kiírva, semmi...

Tegnapra voltam kiírva, semmi jele annak, hogy jönni szeretne a Baba, a méhszájam teljesen zárt, fájásaim se nagyon vannak, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
A dokim azt mondta, hogy ha 1 héten belül nem indul meg magától akkor elkezdi érlelni a méhszájat ... Kicsit félek az indításos szüléstől, nem mintha a "sima" szüléstől nem félnék ... :-) Valamint korábban volt egy méhszájsebem, amelyet kezeltek és kérdeztem is a dokitól, hogy okozhat -e gondot a terhességem alatt és mondta, hogy most nincs vele gond nem de majd szülés után megnézi és nem sok jót hallottam arról, hogy ha valakinek ez szétreped akkora ugye varrni kell és elég nagy fájdalommal jár ... Igazából nem is magától a szüléstől tartok, vagyis attól is de rólam tudni kell, hogy tűfóbiás vagyok még egy vérvételnél is majd elájulok ... És ott van az, hogy varrás, hogy fájdalomcsillapítás stb. Bár tudom, hogy nem ez a legfájdalmasabb része de mégis félek, nagyon bizarr nekem belegondolni abba, hogy "oda" kapok szurit. Persze már a kislányomat is nagyon várom, tudom, hogy minden fájdalmat meg fog érni, de mégis van bennem elég sok félelem :-)
2011. aug. 24. 15:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, a gond után nem kell a nem! :-) Siettem és elírtam!
2011. aug. 24. 15:26
 2/8 anonim ***** válasza:

nyugi


ilyenkor már nagyon türelmetlen az ember és borzasztóan nehéz is ebben a rohadt melegben ...


én is a 41. héten szültem, 3 napja bent voltam a kórházban, amikor magától beindult

2011. aug. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ezek miatt a félelemeid miatt nem engeded el a babát, ezért van zárva a méhszájad...

tudom, hogy nehéz, de ezen túl kell lenni, tű ide vagy oda. Kicsit korábban kellett volna elkezdeni, de azt tanácsolom, hogy relaxálj minden nap és törekedj arra, hogy nyugodt körülményeket képzelj el, hogy így bújik ki a baba. Egy gyönyörű kaput, semmi fájdalmat, csak a csodát, hogy végre egymás szemébe nézhettek, hiszen erre vágysz 9 hónapja!

Sok sikert!

2011. aug. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne legyen. Az ismeretlentől félsz, de hidd el, ha eljön az idő, nem érsz majd rá félni. És tűt sem nagyon fogsz látni. Ha "oda" kapnál szurit, azt akkor kapod, amikor nagyon nyomsz és meg sem fogod érezni igazán-legalábbis, ha sima lefolyású lesz.

Könnyű szülést és boldog babázást kívánok!

2011. aug. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Egyébként ezek nagyon háttérben lévő félelmek, jóformán csak este gondolok rájuk amikor épp nem tudok aludni. A kisbabámmal pedig tegnap éjszaka igyekeztem megértetni, hogy most már ideje lesz kijönnie. Valóban, ha kicsit mélyebben belegondolok a szülésbe, elkezdek rettenetesen félni (mindig is nagyon félős voltam mindentől) de épp ezért nem akarom mélyebben rágni magam ezzel kapcsolatban, hanem igyekszek erőt gyűjteni a Baba születésének napjára. Most voltam magzatvízvizsgálaton, tegnap és ahogy feltettem a lábaimat már akkor elkapott egy kisebb félelem, hogy mi lesz ha most bent kell maradnom mert pl. nem tiszta a magzatvíz. Pedig akkor még csak annyit mondtak, hogy tegyem fel a lábam ... :-) De igyekszem erős maradni, hiszen tudom, hogy attól mert pánikolok nem segítek sem a Babán sem pedig magamon!
2011. aug. 24. 15:36
 6/8 anonim ***** válasza:
sétálj sokat, na nem a legnagyobb kánikulában nappal, hanem reggel és este.
2011. aug. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez megvan ... :-) Emellett ha tehetem, végzem a házimunkát elég sokat mozgok, jövök-megyek, mindig van valami. Nem pihenek túl sokat. A nemi életünk is elég rendszeres volt végig pedig annyira mondogatták, hogy ne legyen mert megindulhat a szülés ... :-) És tessék, most nem, hogy időben de időn túl sem akar megindulni! :-)
2011. aug. 24. 15:49
 8/8 anonim ***** válasza:

amikor majd ott leszel már nem félni fogsz, "csak" szenvedni. :) túlleszel rajta, mint már annyian, minden első szülő nő retteg, még ha nincsenek is ilyen gondjai mint neked. ez teljesen normális.

könnyű szülést neked!

2,5 éves kislány anyukája + 38 hetes km

2011. aug. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!