Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38+6 kismama vagyok. Úgy néz...

38+6 kismama vagyok. Úgy néz ki vasárnap inditott szülésem lesz. Kinek mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem 38+2-nél repesztettek burkot, aztán ment minden a maga rendjén, 1,5 óra alatt megvolt a baba (2 szülés)
2011. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem első szülés és nagyon félek.Leírnád nekem pontosan miként zajlott,kérlek.Köszönöm.
2011. aug. 25. 16:42
 3/7 anonim ***** válasza:
akkor már néhány hete toxikózis miatt bent kellett feküdnöm. Az egyik nst rossz értéket mutatott, azt mondták, van 5 percem átmenni a szülőszobára, cuccostul, szülünk. Méhszáj zárva, nst-n fájások sehol. Lezuhanyoztam (időt akartam nyerni, hogy beérjen a szülésznőm és az orvosom), majd átsétáltam a szülészetre. Ott egyből szülőszoba, ágyra fekvés, nst rajtam, majd az ügyeletes doki kézzel próbált burkot repeszteni, nem sikerült. Egyáltalán nem fájt, kicsit sem, tényleg. Majd egy hosszú tűvel repesztett, ez sem fájt, olyan volt, mint egy horgolótű. A magzatvíz elfolyt, addig ott tartotta a kezét, hogy a köldökzsinór ne essen előre. Ágyneműcsere alattam. Aztán 2-3 percen belül jöttek a fájások. Nem fájt jobban, mint az első szülésnél, mindkettőt fájdalomcsillapítás nélkül szültem. A fájások egybe értek, gyakorlatilag nem volt szünet köztük, ez mondjuk nem volt jó része a dolognak, de legalább hamar túl lettünk az egészen. Az első babánál szivárgó magzatvízzel mentünk be, Őt túlhordtam néhány nappal. Nem érzek utólag sem különbséget a két szülés között, ez intenzívebb volt, de jóval rövidebb is.
2011. aug. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
még nem is vagy 39 hetes, minek inditanak? én Ugy tudtam akkor inditanak ha tulhordod.
2011. aug. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én már túlhordtam mikor indítottak.Első nap 4 órás oxitocin infúziót kaptam,nem történt semmi.Második nap zselét attól volt egy kicsi görcs de elmúlott.Harmadik napon 1 órás oxitocin infúziót kaptam akkor annyi történt hogy elkezdett szivárogni a magzatvizem és voltak egy kis fájásaim,de azok is elmúltak.Negyedik nap csináltak uh.-ot akkor derült ki hogy nagyon magasan van és hátra tartotta a fejét és mivel nem is tágultam megcsászároztak.
2011. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Holnap töltöm a 39 hetet.Illetve a egyik doki szerint augusztus 18-ra vagyok(voltam)kiirva a másik szerint 26 azaz holnap.Szóval érdekes.Azt mondta a doki ha addig nem indul meg magától vasárnap inditunk.
2011. aug. 25. 18:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 40+0 indították, mert fájás sehol, de ki voltam nyílva. Beöntés, tisztálkodás, szülőszoba. Jött a dokim, bekötötték az oxitocint, pár perc múlva nagyon erős fájásaim lettek, szinte 2 percenként. Aztán hirtelen percenként jöttek. Doki megvizsgált, burkot repesztett (nem tudom kézzel-e vagy tűvel, de mindegy is, mert az egyáltalán nem fáj se a babának, se az anyukának), csak annyit éreztem, hogy zutty, ömlik belőlem valami meleg lötyi. Szülésznő mondta, hogy ha érzema tolófájás (hülyén hangzik, de olyan érzés, mint amikor kakilni kell),a kkor szóljak. Na ez nekem nagyon hamar jött, szerintem 20 perce nem voltam még a szülőszobán, de már jött a tolófájás. Viszont a babóm nagyon lassan haladt, rövid volt a köldökzsinór, kb. 1,5 órán át csak nyomtam, amikor kellett. Szerencsére gátmetszés nem volt. EDA meg nem kellett, mert a doki azt mondta, mire hatna, már nem elsz értelme. Hát igaza lett ;)

Könnyű szülést!

2011. aug. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!