Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabéteszes kismamá...

Terhességi diabéteszes kismamák, hogy van ez?

Figyelt kérdés

Most vagyok 33 hetes.

27. héttől vagyok diétán és kordában is tartom a cukromat, viszont nem mentem el a honvéd kórházba Baranyi dr.-hoz(oda kaptam beutalót),hanem a körzeti orvosomhoz járok aki diabéteszesekkel is foglalkozik.Dokim szerint ez így nem jó,ad beutalót világvégére Honvédba, mert ez a rendszer.Mi van akkor ha én nem oda, hanem a lakhelyemhez közelebbi terhes diabetológushoz járok?. Adni fog véleményezést amit oda kell adnom a nőgyógyászomnak vagy ez hogy van?Gondolom ez hiányzik a dokimnak mert a körzeti nem adott semmit, hanem jártam kontrollra és átnézte az otthoni mérésemet.Nálatok mennyi időközönként van vérvétel?Vagy egyáltalán hogy van ez,mert én már teljesen össze vagyok zavarodva...


2011. aug. 31. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugy van, hogy jogod van Neked megvalasztani a kezelesedet es az orvost kivalasztani. Ez nem intokonyv, "adni fog véleményezést amit oda kell adnom a nőgyógyászomnak". Es ha odaadja. Ha van orvosod, aki segit es ert hozza, hogy kontrollaljad a cukrodat, (marpedig minden haziorvos ert hozza), akkor nincs semmi baj, a nogyogyasznak meg atobbinek beinthetsz. Elvezd a terhessegedet, sok sikert.
2011. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)Én is így gondoltam,csak már összezavarodtam!
2011. aug. 31. 17:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a Honvéd kórházba járok, ott így zajlik a

protokoll:

minden egyes héten van vénás vérvétel (mert jó dolog, hogy mérem ujjbegyből magamnak, csak éppen - saját tapasztalat - néha köszönőviszonyban sincs a vénás eredménnyel. Ennek oka egyrészt a gépek pontatlansága, másrészt a kapillárisból és vénából mért vér nem ugyanaz.)

A glükóz szinten kívül ellenőrzik a fruktózamint (vagy mit) (ami az elmúlt 2 hét kumulált eredménye voltaképpen), rendszeresen van vizeletvizsgálat (cukor, aceton, genny, fehérje, fvs, stb..)

Minden héten teljes étkezési naplót adsz le minden egyes étkezést feltúntetve, ahol grammra pontosan leírod mit ettél (mennyi CH tartalommal) , ezt diatetikus is átnézi és módosít, ha kell.

A doktornővel is átbeszéled a egész hetedet, eredményeidet, stb...

Nekem pl 2 hónap alatt 3-szor kellett módosítani a CH elosztáson (a napi összmennyiség maradt, csak éppen az elosztásán változtattunk, az étrendemen pedig számos alkalommal csiszoltunk (mikor mit egyek és mit ne inkább...stb)

Persze minden héten súly-, és vérnyomásmérés is van, de az csak apróság.

Az én nőgyógyászom is elég komolyan veszi a terhességi diabéteszt, ezért rendszeresen kéri az eredményeimet, illetve belgyógyászati és stb leírást is minden vizsgálat/bezsélgetés alkalmával ad a doktornő.

Nem tudom mit jelent, hogy a háziorvosod diabéteszesekkel is foglalkozik, az én családomban lévő belgyógyász (aki diabeteológus is) azt mondta, hogy a terhes diab teljesen más tészta, ő ahhoz nem igazán ért, ezért nem is kezel (pedig amúgy cukorbetegeket igen).

Lehet nem a fő kérdésre válaszoltam (bocsánat), mert nem tudom mire kötelez a rendszer (szerintem semmire, ha pl. infarktusod van se vagy köteles bemenni a kórházba, ha kihívják a mentőt akkor sem, tehát nem hiszem, hogy konzekvenciája lenne annak, hogy te határozod meg hová mész.)

De remélem segítettem abban, hogy elképzeld nálunk hogy zajlik.

Nekem szerencsére inzulin nem kell (remélem nem is fog kelleni), de nagyon sok inzulinos kismama is van, ahogy náluk máshogy van-e azt nem tudom.

(De az írásod alapján gondolom neked sem kell).

Nagyon szép babavárást, sok boldogságot!

2011. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 3 hetente jártam vér és vizeletvizsgálatra(24h) a Margit kórházba Kispestről.
2011. szept. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti, nagyon sokat segítettél köszönöm szépen!

Így már értem a nődokimat, hogy nem az orvoshoz ragaszkodik, hanem ahhoz hogy rendes ellátásban részesüljek!

A háziorvosom csupán azt a tényt felejtette el mondani nekem hogy egészen más a terhességi cukorbetegség,mint ugye a gyógyszeres vagy inzulinos(én meg eddig nem tudtam) és így én telesen azt hittem hogy így zajlik a kismamák "felügyelete". Tehát "elbicikliztem" volna szülésig, ki tudja milyen eredményekkel(csak itthon mérem a cukromat),és a szülészem meg várná ugye a szakvéleményt...

Beszéltem már a terhes diabos dokival is,picit ki volt akadva hogy most jelentkeztem nála,de nagyon kedves volt és már hétfőn megyek is hozzá.Arra viszont felkészített a bediktált eredményeim alapján, hogy ha nem a diétám hibás akkor inzulinra tesznek, nehogy bajunk legyen a babával...

Szóval köszönöm szépen még egyszer!!!

2011. szept. 1. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!