Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második babámmal vagyok 18....

Második babámmal vagyok 18. hetes terhes. Milyen magasságban kell éreznem a mozgását, köldök alatt vagy azzal egy vonalban?

Figyelt kérdés
Mellső falon tapad a lepény -elvileg később lehet érezni a mozgást-. Nem érzem minden nap, hogy mozogna. Ez normális? Egyébként minden rendben volt az utolsó ultrahangon, 16 hetesen.
2011. szept. 3. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:

normális


és ott érzed majd ahol rugdos


bár ha sokat mozogsz akkor ebben a korban még nem érzed majd később mikor nagyobb lesz

probálj meg nyugton feküdni ülni és lehet h akkor fogod érezni napközben is

amúgy sokat alszanak a babák míg pocakban vannak


de kérdezz rá a dokinál ha ez megnyugtat

2011. szept. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

24 hetes vagyok a 2. babámmal

Egyszer úgy olvastam, hogy a 24. héttől lehet köldökmagasságban érezni, ennek ellenére én már min. 2 hete ott érzem, sőt, már fölötte is.

2011. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kb köldökmagasságban vagy egy kicsit alatta. Én is csak úgy 1 hete érzem minden nap a mozgását előtte nekem is volt 1-2nap kihagyás és én is aggódtam. Nekem is 2.baba és én 21 hetes vagyok.
2011. szept. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kismama fejlődése a 18. héten:

Most már a köldököd alatt érzékelheted a méhedet. Ekkora már bizonyára látható lesz a poc akod kereksége. A legtöbb kismama ekkora már 5-7 kg súlytöbbletet szed fel, de van, aki többet vagy éppen kevesebbet. A 18. hétre a méhed már egy kisebb dinnye nagyságával egyezik meg.



Üdvözlettel: ciklus.hu

2011. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első babát 18 hetesen már aktívan éreztem, másodikat csak 22 hetesen. A 20 hetes uh-n semmit nem éreztem a mozgásából a doki meg alig bírta lemérni, olyan izgága volt.

Szóval minden rendben, ha nem érzed, akkor sincs baj. Nem törvényszerű, hogy korán érezd. Az meg pláne nem, hogy eleinte minden nap érezd.

2011. szept. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugodtam. Néha-néha a bal oldalamon érzek kisebb piszkálódást (mintha belülről egy ujjal nyomogatnának), egyértelműen a baba az, csak elbizonytalanodtam, mert azt olvastam, hogy ilyenkor a második terhességnél már intenzíven érezni a mozgást.
2011. szept. 3. 18:55
 7/7 A kérdező kommentje:
Az előző terhességből maradt rajtam sajnos fölösleg, most a 18. hétig összesen fél kiló jött fel rám. Remélem, hogy ez is normális. :)
2011. szept. 3. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!