Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az István kórházban melyik...

Az István kórházban melyik fájdalomcsillapítást favorizálják? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Automatikusan felajánlanak mindent? Epidurált is adnak, vagy azt nem szívesen? Kéjgáz van? vagy szurival kezdik? Nekem kell kérni ezeket vagy felajánlják ha látják hogy nagyon nehezen bírom?
2011. szept. 3. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ez engem is érdekelne,kb. egy héten belül fogok az Istvában szülni. Én beszéltem egy szülésznővel, és nekem az volt a benyomásom, hogy az EDAt nem igazán favorizálják, inkább ilyen bodító szurit adnak, amivel bealszol a fájások közt. Könnyű szülést! Mikorra vagy kiírva?
2011. szept. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én négyet szültem az Istvánban (az elmúlt 6 és fél év alatt), és tapasztalatom alapján semmilyen fájdalomcsillapítást nem favorizálnak. Annyira "természetes szülés"-pártiak, hogy nekem egyszer sem ajánlottak epidurált vagy hasonlót. Össz-vissz egy Nospa/Nubain injekciót adtak a szülések vége felé, hogy gyorsabban elsimuljon a méhszáj, de az nem csillapítja a fájdalmat. Nálam semmi más nem is jött szóba. Meglepődnék, ha másnak ajánlanák a fájdalomcsillapító módszereket...

33. hetes kismama

2011. szept. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

epit nem adtak, pedig 12 oran at vajudtam :(

a kejgazt nem tudom, bevallom, hogy hajnali egykor mentunk be, es masnap 10 korul kotottek ra infuziora (gondolom abban volt a fajdalomcsillapito)


a szules nem fajt, kvazi elviselheto volt, de a vajudas szornyu volt :((( amikor megszultem, elontott a meleg (gondolom ver meg egyeb trutyi), elmult _minden_ fajdalom, es mar kertem volna a gyereket, amikor a doki kozolte, hogy varjak, még osszevar. én meg neztem, hogy he, megvagtak?

2011. szept. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én(eddig,mert tervezzük a 3. babát,és oda megyek szülni) 2x szültem az Istvánban(a kisebbiket 2008-ban),és az EDA 24 órában elérhető...ezt a fogadott dokim is megerősítette.Az első babánál éltem is a lehetőséggel.A 2.-nál is úgy gondoltam,hogy kérek,de abszolút kibírható volt a dolog.Legalább is az elején...aztán amikor szóltam a szülésznőmnek,hogy most aztán ide vele,akkor már jöttek a tolófájások,és 20 perc múlva megvolt a kicsi.Különben a szülésznőm azt mondta,hogy Ő már akkor fogja kérni az EDA-t,amikor a kapuban lesz...summs summárum:fel nem fogják ajánlani,ha van fogadott szülésznőd/dokid beszélj vele erről a szülés előtt,ha nincs ott és akkor úgy érzed,hogy kell,szólj!
2011. szept. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Dec elejére, közepére vagyok kiírva, és totál be vagyok sza.va! :) köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 5. 09:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne legyél én holnap utánra vagyok kiírva, de semmi jele a szülésnek :-(
2011. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kinél fogsz szülni utolsó???
2011. szept. 5. 22:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Dr. Horváth Zs., a szülésznőm Józsa A. lesz :-)

És te?

2011. szept. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Dr. Koiss Róbert-nál de fogadott szülésznőm nincs! nem tudom hogy ez gond-e? vagy itt szeretik ha az van?
2011. szept. 6. 09:25
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem probléma, ha nincs, állítólag mindegyik kedves, csak az orvosnak könnyebbség,talán még kevesebb olyankor a dolga :-)
2011. szept. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!