Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek? 12 hetes ultrahangon 2 vérrögöt is találtak a placentán. Ilyen esetben milyen lehetőségek merülnek fel?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 21. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ne vedd ezt tőlem negatív kritikának , hiszen elég lehet tudni , hogy ott van két vérrög... de miért nem kérdeztél rá rögtön ? Itt esetleg írnak megnyugtató(de nem feltétlenül jó) válaszokat ; vagy épp kevésbé megnyugtatókat; de biztosat csak az tud mondani , aki ehhez ért, avagy a dokid!!


1 kismami

2009. ápr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nyilván igazad van kedves hozzászóló. De direkt nem írtam, hogy nekem van ez a problémám... mert nem nekem. Az uncsitesómnak ... sajnos, de ő nem áll a helyzet magaslatán. Csak gondoltam megkérdezem, ha valaki járt hasonló cipőben, akkor tudd valamit mondani. Azért köszi.
2009. ápr. 21. 16:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A vérrög kialakulásának oka lehet szerzett vagy örökletes. Az örökletes tromboemboliáknál a vérben található speciális fehérje hiányzik vagy jelen van - de funkcionálisan nem megfelelő formában, ezért nem tudja ellátni a feladatát.

Emiatt alakulhatnak ki trombózisok, embóliák.

A következmények minden esetben vérellátási, keringési zavarok. Ebből adódóan zavart szenved az oxigén és a tápanyag felvétel - leadás. Ennek mértéke függ az érintett terület nagyságától, anatómiai elhelyezkedésétől stb...


Az itteni válaszokkal kapcsolatban egyetértek az előttem szólóval. Ezeket a válaszokat nem szabad készpénznek venni, én is csak azt írtam le általánosságban, amit ezzel kapcsolatban meg tudok veled osztani. Egészségügyis vagyok, de nem vagyok orvos. (laborban dolgozom)


Ha nem a kezelőorvos végezte az ultrahangot, mindenképp fel kell keresni a dokit. Ha meg a kezelőorvos végezte, ki kell faggatni!

És remélhetőleg kielégítő választ fog adni.

Nem ciki kérdezni, hiszen sokszor idő hiányában nem tér ki az orvos egy csomó mindenre. Ezt sokszor tapasztaltam betegként és dolgozóként egyaránt.

2009. ápr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2009. ápr. 21. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!