Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés Angliában - jó ötlet?

Szülés Angliában - jó ötlet?

Figyelt kérdés
Nemrég derült ki, hogy várandós vagyok, de nem tudom/tudjuk eldönteni, hogy itt vagy pedig Angliában szüljem-e meg. A reménytelen jelenlegi helyzet (nincsen egyéves bejelentett munkaviszonyom, most is feketén dolgozom, a barátomnak nincsen munkája jelenleg) miatt vetődött fel a kiutazás lehetősége, és szeretném megtudni, hogy hogyan is működnek az ottani dolgok, ami a terhességet illeti. Hallottam olyan rémhíreket, melyek szerint csak öt hónap után lehet ott társadalombiztosításom. Ebből mi igaz? Ha valakinek vannak tapasztalatai ezzel kapcsolatban, kérem, írja le.
2011. szept. 21. 10:25
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:

Szia.En 5ev utan lettem terhes igy mar volt tarsadalom biztositasom.Nem hiszem hogy csak 5honap utan kaphatsz.

Viszont a sogornom is itt szult,munkaja nem volt le sem sz@rtak a korhazba ,magzatviz mar regen elfolyt mikor is hazakuldtek mert nem aznapra volt kiirva.Amikor en szultem volt ott egy szomaliai no ugy beszeltek vele mint a kutyaval,ingyenelo volt.Ne erts felre nem elrettenteni akarlak de jol gondold meg mert rengeteg szigoritas van itt is es ha nincs,nem volt munkad itt sem fogsz gyest kapni.Talan megkapod az egyszeri 500 fontot(ha van meg egyaltalan) meg a csaladit es annyi.De ez meg az alberletre sem lenne eleg.

[link]

Itt a tb oldala ha tudsz angolul olvasd el.

2011. szept. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:

Szia. En nem igazan ertek egyet az elozo valaszoloval. En 2 eve elek Angliaban, es jelenleg kismama vagyok, van munkam, szoval ellatnak mindenben nagyon segitokeszek. De a baratnom aki szinten terhes o mar egy eve el itt kint, neki semmilyen papirja sincs, es ket hetente ha ugy van megnezi az orvos a korhazban, ahol nagyon rendesek es segitokeszek. Szoval vannak rossz dolgok is, de vannak jok is.

Ja es az elottem szolonak, igen, jar meg az egyszeri 500font. Ha a parod talal munkat, vagy mar ugy jottok ki hogy lesz munkaja akkor szerintem meg mindig konnyebb lesz mint otthon.

Nehez a megindulas, de pont ezert kell merlegelnetek, hogy pont most akartok koltozni, amikor jon a baba.? Szerintem azert gondoljatok meg.

2011. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:

butasagokat irkaltok....semmilyen 500 font nem jar csak ugy!!!!!!! Ezt biztosra vehetitek. Az 500 font egyszeri segely akkor jar, ha vmilyen masik segelyben is reszesul, kicsit olvassatok utana!

Sure start mat g. a neve es az elso mondatban a ki igenyelheti resznel ezt irjak. "Sure Start Maternity Grant is intended to help you pay for the immediate needs of a new baby if you are getting a specified benefit or work tax credit." Tehat csak akkor, ha kapsz masfele segelyt is, amit nem egyszeru itt sem igenyelni...En pl 2 evet dolgoztam, semmifele segelyre nem vagyok jogosult, meg ugy sem, hogy ugy kellett otthagynom a melohelyemet, hogy megtudtak terhes vagyok...a terhessegem 28 hetetol kapom a maternity allowance-t, de ezt mindenki kapja, ha van NI szama, de azert ezt sem csak ugy, mert amikor igenyeltem tolem bekertek a payslip -et (fizetesi papirokat) stb...En a helyedben nem jonnek ide szulni, nem is ertem benne a raciot igazabol, itt nem fogsz kapni semmit sem, az biztos. A terhesgondozas es a szules is teljesen mas mint otthon, es azert valljuk be nem hatrany ha az ember mar tokeletesen erti a nyelvet, mert a szuloszoban es a terhesgondozas alatt sem art ha ert vmit....ez csak tanacs. En nem jonnek ide a helyedben. Sk sikert! 37 hkm

2011. szept. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
utolso vagyok, ami kimaradt, nem igaz, hogy csak 5 honap utan lehetsz biztositott. A job centerben kell igenyelni az NI szamot, nem tudom azota valtozott e miota en kijottem, es oda adnak egy idopontot interjura. Az utan par het es kuldtek a kartyat. (National Insurance Numbercard). Lehet azota valtozott, ebben nem vagyok biztos. Ja es ha esetleg felmerult volna a kerdes bennetek, a gyerek nem lesz allampolgar, kulon tortura mire innen anyakonyvezik, haza kell vinni a kicsit, alairni egy csomo papirt es nem kis koltseg...ahogy leirtad az anyagi helyzeted...hat en nem vallalnam be. Na es az sem egy utolso szempont, hogy mikor megszuletik rogton nem viheted haza....Egy par hetet honapot itt kellene lenni, es hat a lakasberles...na az egy kulon tema...
2011. szept. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:

Utolso:

"Talan megkapod az egyszeri 500 fontot(ha van meg egyaltalan)"

Ezt ugy ertelmezed hogy tuti jar csak ugy a szep szemeert?

Igen igazad semmi sem jar csak ugy,ezt nem is irtuk,sem en sem, a 2. valaszolo.

2011. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
2011. szept. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
"Ja es az elottem szolonak, igen, jar meg az egyszeri 500font." erre irtam....nem kozvetlenul neked szantam, ne haragudj, hogy igy a lelkedbe gazoltam. Tenyleg bocsi
2011. szept. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
ja es mivel most vagyok ebben a cipoben, tudom mi az ami jar es mi az ami nem....a ferjem munkahelyen 3 munkatarsanak szuletett nemreg gyermek, toluk is es szemelyesen is erdeklodtunk mindenhol, mi az ami jar, mi az ami nem. Akkor azt javaslom, hogy meg kell igenyelni az otszaz fontot! sok sikert, kivanom kapja meg a kerdezo :)
2011. szept. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:

A harmadik valaszolonak, csak annyit hogy senki nem ir butasagokat, aki azt ir, az te magad vagy. Kismama vagyok, es a vedonom mondta hogy igen is jar az egyszeri 500 font. Hivatalos bejelentett munkahelyem van, lehet hogy neked nem volt az, igy azert nem kapsz segelyeket. En minden segelyt kaphatok, ha igenylem. Ja es nem kell hogy segelyben reszesulj csak azert hogy egy masikat megkapj. Ebben biztos vagyok, es bocsi, de igen jol beszelek angolul, szoval tuti hogy nem ertettem felre.

A kerdezonek viszont nem is ez volt a kerdese. En az o helyeben nem jonnek ki ide szulni, hisz mire, es se munkajuk, se lakasuk semmilyuk. Igy en nem vallalnek babat itt kint, de otthon van munkajuk, lakasuk, akarmilyen nehez is a helyzet mindenkeppen maradjanak.

Sajnalom ha valakit megbantottam a valaszommal, de terhes vagyok, es igen is kepben vagyok hogy mi jar es mi nem, valamint azzal hogy milyen jogai vannak egy kismamanak.

2011. szept. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:

OFF.Nem gazoltal a lelkembe(:D), nem vagyok tisztaba ezzel a segelyes dologgal mert "high income"-unk van igy a child benefiten kivul es heti 5!!!! font child tax crediten kivul semmi sem jar.De meg mikor terhes is voltam akkor is csak gyest kaptam 39hetig.Bejelentett munkahely,megyek is vissza oktober 1tol,mondhatni majd kiugrok a borombol hogy a 10 hos lanyomat egesz nap apara hagyjam.


Szoval kedves kerdezo en a helyedben tenyleg maradnek otthon es nem jonnek ide szulni.Sajnos itt sem kolbaszbol van a kerites....

Annyi ha esetleg otthonrol munkat talaltok itt (bar az inkabb atveres) akkor konnyebb lenne.

Csinaljatok ugy hogy kijon a parod szerencset probal ha osszejon par honapig kibirjatok egymas nelkul aztan jossz utana a gyerekkel.De igy az igazat megvallva semmi eselye.Ti tudjatok,tudom tanacsert jottel ide tenyleg a ti dontesetek be meritek-e vallalni.Itt nem lesz segitsegetek ha ugy alakul.Az elejen (5eve) nem talaltam allando munkat pedig alap angol megvolt,na azota a helyzet csak rosszabodott.

2011. szept. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!