Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teljesen nem értem. Hogy is...

Teljesen nem értem. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Röviden annyi a kérdésem,hogy június 26.án volt meg utoljára, ami azt jelentené,hogy 13 hetes vagyok. De minden uh-on 1 héttel kisebbnek mondanak, eddig úgy voltam vele,hogy ok, biztos kisebb a baba, később fogant. Múlt héten 55mm volt a babám, és azt mondták,hogy csak 11 hetes, ezért menjek vissza a héten, ez is ok. De most olvastam itt néhány kérdést kinek mekkora volt a babája, és 12 hetesen írnak ekkora méretet a kismamik. Akkor nálunk miért lehet ez? (jah hozzáteszem a védőnő sem érti) :S Nem az az 1 hét számít, csak érdekel,hogy akkor,hogy működik ez?! Valaki ha tudna valami magyarázatot rá esetleg, megköszönném!
2011. szept. 26. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tulképp teljesen mindegy milyen hétnek felel meg, én sose aggódtam emiatt.Azok standard méretek, egy nagy átlagot vesznek. Hát , a babák meg "csúszkálnak" méretügyileg ebben az átlagban.

Az a lényeg, hogy fejlődjön és egészséges legyen!!

2011. szept. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elmondom neked, hogy ahány uh, annyi méret. Ott kb.-i méretek vannak, főleg az elején.

Én a 10-16 hét között vagy 20 féle variációt kaptam, hogy hány hetes terhes vagyok. Végül az utolsó menszi szerint írták a szülés várható napját.

Végül sürgősségi császárral szültem, de ha a lányomon múlott volna, szerintem még mindig bent lenne.


11 hetes kislány anyukája

2011. szept. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de nekem volt amikor 1-2 héttel nagyobbnak mondták a korát, mint ami valójában volt ill. utána lévő alkalmakkor néha stimmelt a kor és a méret. Próbálj maszek szonográfushoz menni.

Ők nem dokik, viszont profin értenek pl. az ultrahangon látottakhoz.

Ha nagyobb lesz, akkor még nehezebben fogják megállapítani a méretét, mert legtöbbször vacakok a rendelői,kórházi gépek. Nekem egy kb.51 cm-es dagi gyereket jósoltak az uccsó uh-on és egy 57 cm-es 3850 grammos gyerkőcöm lett, akinek semmi popója nem volt:-)

2011. szept. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de nekem elég volt megszülnöm a 3900 g-os gyerkőcömet. Nagy súly az, hidd el, ha az "átlag" 3200-3700 között van!

Amúgy pedig a szonográfus nem orvos (jól írod), és ezért az orvosok nem is veszik nagy alapként a 3/4 d-s uh-t. (Csak így megjegyzem halkan.) De ettől függetlenül 1-2 hetes eltéréseket nem kell komolyan venni. Sehol.

2011. szept. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! én nem is vettem komolyan, de most már kiscit idegesítő,hogy a mméretei megfelelnek és mégis kisebbnek mondják. De ezen nem akadok fennt csak pont volt 1 kérdés ezzel kapcsolatban,hogy mekkora volt a bab 12 hetesen, és mind kb akkorák. Mindegy holnap akkor mi sokkal nagyobbak leszünk a genetikán :) Köszi mégegyszer!
2011. szept. 27. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!