Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek nagyon rossz adatok?

Ezek nagyon rossz adatok?

Figyelt kérdés

az eddigi ultrahangok alapján 24hetesnek kellene lennem a mostani ultrahang eredményem:

um szerint terhességi kor: 26hét

koponyavégü fekvés

bpd 59 mm

hc 219 mm

ac haskörfogat 175 mm (s.22+3)

fl 44 mm

becsült súly 606 g

magzati májban kis echogen lerakodások


az orvos azt mondta hogy kicsit soványkának látja..szerintetek? 11hetes kora ota insulinozom magam...


2011. okt. 2. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:

A leírt adatok alapján teljesen jók az adatok, persze ha 26 hetesnek veszi, akkor kicsit kisebb, de az összes adat tökéletes egy 24 hetes magzatnál.

Mi alapján mondta, hogy 26 hetes? Hiszen az összes mérés átlagos 24 hetes magzatnak fele meg:S

2011. okt. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az utolsó menszi szerint 26hetes vagyok de az eleje óta 2héttel kisebb ultrahangon..kicsit megijesztette hogy soványka nehogy a cukorbetegségem miatt most 2hetente kontrolok lesznek..
2011. okt. 2. 14:56
 3/8 A kérdező kommentje:
mért van az hogy az igazán fontos kérdésekre alig válaszolnak??
2011. okt. 2. 17:01
 4/8 A kérdező kommentje:
azért ilyen sokan ne válaszoljatok...
2011. okt. 2. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 27 hetesen volt a lányom 853 gr, pontos adatokat nem tudok már, de ez is 1 héttel kisebb volt mint kellett volna, vagyis 26 hetesnek mondták. Mindig kisebb volt.

38+3 hétre született 2800 grammal, és 47 cm-rel. Formás baba volt.

Az ikrefiaim 28 hetesen voltak kb 1 kg-ok uh szerint. Aztán jött a paráztatás, 32 hetesen volt uh, aztán 35 hetesen, ezek alapján nem fejlődtek a babáim 3 hét alatt semmit, csak a nagyobbik feje nőtt, és őket is soványnak mondták. 1600 és 2000 gramra becsülték őket.

3 nap múlva születtek meg, 2000 éa 2500 grammal.

3 nap alatt fél kg-ot híztak :-) Ennyit az uh-ról.

Nem voltak kicsik ahhoz képest hogy 1 hónappal előbb jöttek, tévedett az uh. Pedig modern gép volt, jó orvossal.

2011. okt. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

No, akkor egy kis érdekesség:


24 hetesen, sima UH-n a következőket mérték:

BPD: 63 mm

HC: 211 mm

AC: 239 mm

FL: 45 mm

(A számítottnak megfelelő terhességi kor)


Rá 4 napra elmentünk 4D UH-ra, ahol ezeket mérték:

BPD: 56 mm

HC: 203 mm

AC: 186 mm

FL: 43 mm


Elvileg 25 hét 3 napos volt(am), de a mért adatok alapján 23 hét 2 nap. A magzat súlyát 601 g-ra becsülték.


Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy ahány gép, ahány UH, annyiszor mérnek mást. Szerintem kétszer egymás után nem tudná ugyanazt az adatot mérni. :)

Ne izgulj, nincs nálatok semmi baj!!!

Soványka... Az én lányom AC-je mindig az átlag alatt volt. Nagyon idegesített, de a doki megnyugtatott, hogy nincs semmi baj, szép csinos kislányom lesz, nem nagy pocakkal fog születni! És tényleg úgy volt.

Teljesen egészségesen jött a világra, most már egy 18 hónapos hisztis nagylány. :D


(persze a mért adatok közti különbségek miatt elég nagy "háború" volt a kórházban - de ez már más téma...)


További boldog babavárást, és könnyű szülést kívánok!

Ne stresszeld magad!!! :)

2011. okt. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A haskörfogat picit kisebb, de a többi adat teljesen rendben van szerintem.


A haskörfogat meg nagyban függ a baba testalkatától is. És itt már beleszól a genetika is :) A nagyobbik lányomnak mindig jóval nagyobb volt a haskörfogata az átlagnál, a kisebbiknek meg egy héttel legalább kisebb. Ehhez képest mind a ketten 3,6 kilóval születtek :D Csak az egyik nagypocakos volt és hosszú, a másik meg pindurka (hosszra)


Most a 3.at várjuk, neki is mindig kisebb valamivel a haskörfogata (ac), a combja meg vagy 3 héttel hosszabb...


Szerintem ezen nem kell izgulnod :)

2011. okt. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen kedvesek vagyok boldog babavárást:)
2011. okt. 3. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!