Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második baba születésénél...

Második baba születésénél később mentek be a kórházba, mint az elsőnél?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, ha előbb folyik el a magzatvizem akkor nem rohanunk be úgy, mint az elsőnél, szépen összekészülődünk, szólunk a kisebb miatt, hogy "jöhet a felügyelet". Fájásoknál meg akkor érdemes menni ha 20 -30 percesek.
2011. okt. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Pedig, ha másodiknál elfolyik a víz, akkor mindenképp sos be kell menni. Többedszer szülőknél az utolsó pár hétben már nyitottabb a méhszáj viszont a baba feje a vajúdás kezdetéig nem nyomódik a bemenetre, úgy mint első szülőknél. Ezért van, h elfolyt magzatvíznél a többedik babánál nagyobb esély van köldökzsinór előesésre.

fájás tekintetében is bölcsebb 7-10 percesekkel bemenni.

2011. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ma nagyon ellenmondok mindenkinek, biztos front van!

DE. Általános szabály, hogy teljesen mindegy hanyadik gyereknél magzatvízelfolyásnál nem szabad rohanni, felugrani, szaladni, pakolni, mert akkor nagy az esélye hogy a köldökzsinór előreesik a baba és a méhszáj közé. Csak tapasztalat. Mi elsővel -magzatvízelfolyásnál- rohantunk befelé, azt se tudtuk mi van, és hát igen.... alig bírtam kinyomni, mert ott volt a zsinór előtte. Szóval akkor kényelmesen mamabetét anyuka alá (ezt érdemes venni!) és lehet még tenni-venni, pakolgatni.

Akkor kell menni gyorsa ha zöld vagy feketés a magzatvíz, mert akkor már nagyon nem érzi jól magát a baba bent, egyébiránt a víz folyamatosan újratermelődik, míg a lepény bent van.

Fájásoknál meg azért írtam a 20-30 perceseket, mert az ember már nagyon tud szenvedni a 10 perceseknél, autóba vagy taxiba szállni ilyenkor nem annyira jó dolog már...

2011. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A köldökzsinór nem a rohanástól stb. kerül oda, hanem a víz sodorja magával. Ha a baba feje még nagyon fönt van, akkor fordul ez elő. Tudom miről beszélek. Ez a munkám.
2011. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
De a víz csak úgy sodorhatja magával a köldökzsinórt, ha "belép" a gravitáció, avagy hirtelen mozgásban van az anyuka vagy függőleges/álló helyzetben van sokáig. Szóval ilyenkor érdemes még picit feküdni vagy ülni.Egyébként pedig első babánál is simulhat annyit a méhszáj, hogy teljesen lent van a baba feje, beékelődve, és lehet a másodiknál is hogy nem. De tök mindegy, tudod, mit , hiszek neked, hogy szakértő vagy. Én csak leírtam én mit fogok tenni. Én nem rohanok majd, a nagyobb gyerkőc miatt nem is tudnék :)
2011. okt. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

nálam mindkettő fájásokkal indult. az elsőnél elég hamar bementünk, többször is, mert haza-hazaküldtek :)

a másodiknál viszont már tudtam,hogy van egy - én így hívom - tudatmódosító fájáserősség. ennek több fokozata van, én 7 percesekkel hívtam a dokit, hogy ez már tuti az, biztosan nem fog elmúlni és mire leraktuk a telefont már 2 percesek voltak. mire beértünk (10 perc a kh.) már csak a méhszájnak kellett elsimulnia. Szóval mi később indultunk be,mint az elsővel. Így 2,5 ó volt, mire megszületett a babám.

2011. okt. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Januárra várom második babánkat.

Én úgy gondolom,pont épp ez az,hoyg előbb megyek be.


Mondjuk, az a helyzet,hoyg az első szülésem fájásokkal indult, amik elég gyorsan rendszereződtek és sűrűsödtek.

Éjszaka a vajúdás elejét átaludtam, aztán 10 percesekre ébredtem,és ahoz képest hogy első szülés 9 körül már 5 percenként jöttek.10re értünk be a kórházba, fájások jöttek 2 percenként.

Addig szöszmötöltem otthon,próbáltam minél tovább otthon lenni.


Mivel azt hallom sorra,hoyg a második szülés gyorsabb lehet, ezért nem várnék otthon ennyit a fájásoknál sem, ha pedig magzatvíz elfolyássl kezdődik akkor azonnal kórház.

2011. okt. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
na jó oké, rendben, siettek a másodikkal befelé. De a nagyobbik gyerkőcöt rögtön át tudjátok adni vkinek, vagy ő is megy veletek, vagy hogy? Mert nálunk -bár közel vannak a nagyszülők- idő, míg ideérnek, addig minimum egy félórát várni kell. Vagy ez még belefér a "sietésbe"? Mert az elsőnél mi úgy siettünk-viccen kívül- hogy elrohantunk öltözni, apa felkapta a táskám és 5 perc alatt az autónál voltunk :))
2011. okt. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

15:12 vagyok.

A sietést nem úgy értettem hoyg 5 perc alatt összekészülés... :-)

De egyébként szerencsére meg fogjuk tudni oldani,hoyg vagy anyukám ott lesz az utolsó hetekben velünk, hoyg ha menni kell ott legyen, vagy beviszzük hozzáa lányomat, mert többé-kevésbé útba esik, vagy ő jön akkor mikor szólunk - de ez a legkevésbé valószínű, mert még kocsival is legalább fél óra de inkább több idő.

2011. okt. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1.baba, hajnal 5-kor első fájás (egyből 5 percesek), fél 8-ra értünk be a kórházba, fél 1-re lett baba.

2.baba, du.4-kor első fájás (egyből 3 perces), 7-re értünk be, 8-kor már babáztam. Mentem volna hamarabb, mert nagyon jöttek a fájások, tudtam, hogy gyors szülés lesz, csak előbb vártam haza a férjemet, meg el kellett rakni a nagytesót barátékhoz, meg sajnos dugó is volt :(

2011. okt. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!