Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol kell igényelni az egyszeri...

Hol kell igényelni az egyszeri anyaságit? Mi kell hozzá? Gondolok itt formanyomtatványra? Hova kell beküldeni elvinni? Mennyi idő után kaptátok meg?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Az anyaságit és a családit szülés után intéztük egyszerre, ezt a MÁK-nál (Magyar Államkincstárnál) kell intézni. Ide is kellettek a személyes iratok: személyi, lakcímkártyák, Taj kártyák, anyakönyvi kivonat, anyaságihoz ezt is kérték: kórházi igazolás szülésről, terhes kiskönyv, igazolás, hogy megjelentél 4x terhesgondozáson.

Itt megnézheted mit, hol intézkedhetsz: [link]


Mi 1 hét alatt megkaptuk az anyaságit. S személyesen intézte a férjem, meghatalmazással. Elkértek tőle minden iratot és lefénymásolták maguknak.

2011. okt. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segitettél!Nem elég szülni,de ez a sok ügyintézés!
2011. okt. 21. 13:26
 3/3 anonim válasza:

Én az anyaságit postán igényeltem, az igénybejelentőt az Államkincstár honlapjáról letöltöttem. A szükséges mellékleteket (igazolványok, taj kártyák, igazolás a terhesgobdozásról) fénymásolva csatoltam hozzá. Pár héten belül utalták a pénzt.

A családi pótlékot interneten ügyfélkapu segítségével igényeltem az Államkincstár honlapján. Azt még hamarabb utalták!

Így megúsztam a sorbanállásokat, nem kellett sehol személyesen megjelennem!

2011. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!