Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség aladt miylen idöközö...

Terhesség aladt miylen idöközönként mérik a sulyt? Hetenként? Honaponként?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam hónaponként mérték a terhesgondozóban, úgy mint a vérnyomást is.
2011. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 3 hetente volt mérlegelés, terhesgondozáson.
2011. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
közönöm a válaszodat:) tehát minden honapba egyszer mérik? és miylen vizsgálatok vannak még? van ami fáj vagy kellemetlen?
2011. okt. 22. 21:33
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat:) tehát 1 honapban 1 szer mérik a sulyt?És myieln egyáb vizsgálatok vannak még? van ami fáj vagy kellemetlen?:O:S:$
2011. okt. 22. 21:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint a vérvételeket utáltam nagyon-nagyon.

Talán még a vizeletvizsgálat nevezhető "kellemetlennek" amikor reggel sorba állsz az öreg nénik között, kezedben a gőzölgő produktummal.

No meg persze mindig megnézi majd az orvos, nyitva van-e a méhszájad, de ez is 1-2 perc.

2011. okt. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Nálam miden hónapban volt vizelet vizsgálat kötelezően (fehérje miatt). 2 havonta vérvétel egyéb vizsgálatok miatt (AFP, vércukor szintek, etc.), kezdetekben EKG és fogaszati szűrés, valamint háziorvoshoz is el kell ballagnod.

Ezek mellett havi szinten UH és utolsó hónapban rendszeresen uh + nst. 38. héttől pedig uh-nst-magzatvíz vizsgálat.


Ami a legrosszabb volt az a 6. hónapi vércukorszint mérés, amely abból állt, hogy cukros szirupot kell meginni (javasolni szokták, hogy egy citromot facsarj ki és öntsd bele) éhgyomorra. Ez úgy néz ki, hogy reggel odamész 7 órára. Levesznek egy rahedli vért. Utána megiszod ezt a szirupot és 2 óra múlva visszamész megint vérvételre. Közben nem ehetsz, max. vizet ihatsz, de azt is mértékkel. Természetesen az első vérvételre és a másodikra is kell vizeletet vinni.

2011. okt. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Atroposz ***** válasza:
Havonta egyszer megméri a súlyomat és a vizeletemet a védőnő a doki is havonta 1x ultrahang eddig.2x voltam vérvételen ,november elején megyek vércukor terhelésre.Nem olyan sok vizsgálat van inkább a vége felé kell sűrűbben menni.
2011. okt. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!