Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hány hetesen ment először...

Ki hány hetesen ment először védőnőhöz? A 7 hetes UH-n rendben volt minden. Most vagyok 8 hetes. Mikor menjek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én 10 hetes voltam, amikor elmentem hozzá. A 12. heti uh-beutaló miatt és a laborbeutaló miatt mentem. Igazán mindegy, hogy mikor mész, az a fontos, hogy tőle vagy a dokidtól megkapd a beutalókat és a kiskönyved is meglegyen.., azt kérhetik a laborban, bár nem mindenhol kell bemutatni.
2009. máj. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én most 8 hetesen mentem, de a doki szerint elég lett volna 12 hetesen is.
2009. máj. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a 11. héten mentem. Én is azért, hogy meglegyen a kiskönyvem. Meg legalább elmondta, hogy ebben avárosban, hol és kitől hogyan kapom meg a beutalót. (itt a terhesgondozóban adják - nem a doki és nem a védőnő)

De a lényeg az, hogy ő adja majd oda neked a kiskönyvedet. Meg azért is érdemes elmenni, akár már most is, mert legalább megtudod, hogy ott, felétek mi hogyan működik ilyenkor. Aztán majd mondja, hogy mikor kell megint menned.


Üdv!

28 hetes kismami

2009. máj. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amikor megkapod az ultrahangon azt a leletet, amin szerepel, h' élő embrió (van szívhang), akkor mehetsz hozzá, mert ez alapján adhatja ki a kiskönyvet. Minden városban más a szokás: nálunk a doki adta az összes beutalót, de a terhesgondozáson először mindig a védőnőhöz kellett menni súly-és vérnyomásmérésre. Egyébként én is 10 hetesen mentem először védőnőhöz.
2009. máj. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 9 hetesen voltam.Nálunk bármikor lehet menni,az a lényeg hogy legyen papirod arrol hogy élő terhesség,mert addig nem kapod meg a kiskönyvet.de mivel nálad minden oké,igy bármikor mehetsz
2009. máj. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a 28 hetes vagyok.

És elfelejtettem:

a védőnő a kiskönyvet csak akkor adhatja ki, ha viszel ultrahangos paprírt. Különben úgymond "nem lehet benne biztos", hogy te tényleg kismami vagy.

Én nem vártam meg a 12 hetes UH-t, hanem a dokim rt nekem egy kis lapot, hogy milyen méretű a bébink, lepecsételte. Arra adta oda a kiskönyvet a védőnő.

2009. máj. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is 8 hetes vagyok most, 10 hetesen fogok menni a kiskönyvért, ha az akkori uh-on is minden rendben lesz. Az első 10-12 héten elég nagy a magzat-elhalás aránya, így jobb akkor elmenni, mikor már kisebb az esély. Már volt egy vetélésem...:(

Ha a következő uh 2-3 hét múlva lesz és utána mész védőnőhöz, még akkor sem késtél le semmiről.

2009. máj. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én a 6. héten voltam először, a dokim küldött el, pedig még nem is volt szívhang. Bár csodálkoztam is, de úgy látszik, a mi környékünkön ez a szokás. Azért jó, ha a 12. hét előtt elvégeznek bizonyos vizsgálatokat, pl. labor, EKG. Nálunk a védőnő adta a beutalókat, és mindig hozzá kell menni súly- és vérnyomásmérésre is.
2009. máj. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az 5. héten voltam, amikor még szívhangja sem volt.Csak egy ultrahangos papír kellett hozzá.Engem az orvosom küldött, így onnantól táppénzen is vagyok, mivel veszélyeztetett kismama vagyok.
2009. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!