Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyenkor mit tudok még tenni?...

Ilyenkor mit tudok még tenni? Többi lent.

Figyelt kérdés

27 hetes vagyok, a 20. héttől görcsölgetek, keményedek, nagyon sokat feszül a hasam.

3*1-4*1 Magnesii citricit szedek, a dokim tud a keményedésekről, de azt mondta, amíg zárt a méhszáj nem kell befeküdnöm.

Este nagyon szenvedtem, többször görcsöltem és úgy érzem ma is megismétlődik. A méhszájam zárt, nemrég nézték. Mit tudok még tenni?(amennyit csak lehet pihenek, szedem a magnéziumot.)


2011. okt. 25. 18:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mást nem tudsz. Második gyerekemmel a 20-tól keményedtem. 38-on született.
2011. okt. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem csak a keményedésekkel van a baj, hanem olyan görcseim vannak, mint amikor megjött, csak sokkal sokkal erősebben, tart fél-1 percig, aztán csak kemény a pocakom 10-15 percig aztán újabb görcs...:(
2011. okt. 26. 07:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát a görcs már nem annyira jó...

Még egy hónapig legalább bent kéne maradnia.

(Van egy barátnőm, akinek a 28. héten megszületett a babája, és teljesen egészséges lett, már 3 éves, persze sokat kellett vele foglalkozásokra járni, de behozta magát, és mindene rendben van!)

Szóval a babád hamarosan képes a kinti életre, de azért még maradjon!

Ha nincs még nagyobb gyereked, akkor feküdj, amennyit csak tudsz! És persze rendszeres orvosi kontroll.

Szorítok Nektek!

2011. okt. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Fekszek egész nap, de így sem jó. Ha mászkálok úgy sem.

Viszont a dokim mondta, hogy pihenés és magnézium. Addig nem akar befektetni, még zárt a méhszáj és sokat mozog a baba.

Nem tudok mást csinálni, csak pihenni, ugye?:(:(

2011. okt. 26. 10:06
 5/13 Kerria ***** válasza:

Így van... és örülj, hogy otthon lehetsz. A kórházban sokkal rosszabb lenne. Sok könyv, tv...vagy ami lefoglal...

Kitartást Neked!

2011. okt. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:(

Annyira elviselhetetlen. Úgy félek..:(

2011. okt. 26. 18:55
 7/13 anonim ***** válasza:
A félelem a legrosszabb. Próbálj másra gondolni, és mondogasd magadnak, hogy minden rendben lesz és nincs semmi baj. Én így gyógyultam meg.
2011. okt. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én is görcsöltem, fájdalmas volt minden keménykedés a 20. héttől..húzott a pocak, nem volt jó sétálni, semmi sem volt jó...39. héten szültem, makk egészséges kislányt!(3600g/57cm) Nekem sokat segített, hogy vettem hastartó pántot, így a súly máshova került, onnantól kevesebbet keménykedtem!
2011. okt. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Látom, már javasolták neked a hastartó pántot, én is ezt akartam írni, szerintem mindeképpen szerzz be ilyet, nagyon jó.

Nekem olyan fajta volt, (azt hiszem, Anita márkájú), hogy alul egy vastag pánt, felette pedig rugalmas anyagból egy íves rész, olyan, mint a kismamagatyókban a pocakbetét. Ez szépen rásimult az egész pocakomra, a pánt nem csúszkált, az egészet jól alátámasztotta.


A másik, hogy próbáld elterelni a gondolataidat, mert lehet, hogy már pszichésen van ez az egész görcsölgetés.

Engedd el minden félelemedet, nem csak a görcsök miattiakat, hanem ha esetleg vannak tudatalatti, vagy ki nem mondott frusztrációid.

ÉS tartsd szem előtt, hogy valamilyen szintű görcsölés, mensi szerű érzés, esetleges nyilallások, szúrások teljesen természetes, sőt, szükségszerű velejárói a várandósságnak, hiszen növekszik a méhed, nyúlnak a tartószalagok. A keményedések meg azért vannak, mert gyakorol a méhed a szülésre, ez mindenkinél így van, az első hetektől fogva!

2011. okt. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Próbálok nem rá gondolni, pihenek amennyit csak lehet, mégis jönnek.:(
2011. okt. 28. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!