Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdjem el átnézni a...

Mikor kezdjem el átnézni a babaholmikat, hogy mindennel időben elkészüljünk?

Figyelt kérdés
Második baba, tehát szinte alig kell vennünk egy-két dolgot. A többi holmi a padláson, a pincében és a nagyszülőknél van. Mikor érdemes elővenni őket, hogy ne az utolsó pillanatban kelljen rohangálnunk, ha valami mégis tönkrement az állásban? A szobát még festeni kell, amit január-február környékén szeretnénk megtenni. Most 16 hetes vagyok.
2011. okt. 28. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
28-30 hetesen szerintem bőven elég.
2011. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk az első lesz. Mihelyst meg tudjuk, hogy mi lesz akkor már elkezdjük szép apránként megvenni.
2011. okt. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát, én a 30. hét körül vettem elő a ruhákat (szintén második baba) de közben rájöttem, hogy az új cuccokkal együtt nagyon nem is tudom hova rakni. Kimostam, kivasaltam mindent, aztán ment vissza a zacskóba:(

Most remélem a napokban kész lesz a szekrényük, úgyhogy újramosok mindent. 36 hetes vagyok.

A másik, úgy gondoltam alig kell majd venni valamit, hát...egyrészt a nagy fiú, a kicsi lány, rengeteg új ruhát szereztem neki, új hálózsákokat, bébijátékokat, pihenőszéket, új textilpelusokat, mert a régiek nagyon rondák már, szóval azért tényleg át kell nézni időben a dolgokat.

És hozzátenném, hogy még sehol sem tartunk a babaszobával:)

2011. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én már elkezdeném, ha voltál már terhes, akkor tudod milyen nehéz a vége, örülsz, ha élsz, nemhogy boltokba járkálj vásárolni. Ráadásul egy nagyobb gyerek is nehezíti a pihenésedet, amíg van erőd, legyél túl rajta. Persze nem kell mosni, meg ilyenek, csak nézd át, dobozold be, válogasd külön a méreteket, hogy később csak elő kelljen venni.


Mondjuk az nem derült ki milyen nemű a nagy, és a picit tudod-e már..

Már ha ez fontos a cuccok szempontjából.

2011. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az első fiú, most még nem tudjuk kukacos vagy nunis. :)
2011. okt. 28. 14:42
 6/10 A kérdező kommentje:
Első babával 7. hónapban voltunk vásárolni. Egy nap alatt mindent megvettünk. Most nem kell ennyi mindent vennünk, csak ami esetleg tönkrement. Vagy még ruhákat, de azt szerintem nagyrészt vaterán, teszveszen veszek majd.
2011. okt. 28. 14:46
 7/10 anonim ***** válasza:

én a 12. héten kezdtem el, mégis messze vagyok még a végétől. De nem a pénzt gyűjtögetem, hanem apránként vásárolgatok. A babaruhákból minden megvan, készen a plédek, takarók, textílpelus, törölközők, cumisüveg kifőzve, fülbevaló készen, etetőcumit már vettem.


Ami hiányzik (javarésze nem egy vagyon, de nem mindíg állunk úgy anyagilag, hogy 1-2 nap alatt megvegyem):

- egy jó kézi mellszívó, betét, játszócumi, tejszaporító tea és homeós bogyó (nem tudtam szoptatni, de azért próbálkozunk), hordozó, bimbóvédő, babaágy tartozékokkal, kapucnis törölköző.

2011. okt. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja, és nekem is 2. baba
2011. okt. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én kb 16 hetesen vettem elő a régi kisruhákat,átnéztem hogy mi használható még és mi nem,külön dobozokba raktam a fiús és a lányos ruhákat,most a szoba egyik sarkában várnak arra hogy kimossam,vasaljam őket.Én már tudom hogy kisfiam lesz de azért még a lányos ruhákat sem teszem el.Kimosni csak a 30.hét környékén fogom.



23hkm

2011. okt. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 12. héttől vásároltam, kaptunk ruhákat. Nekem már a 72-es méretik ki van vasalva mosva minden. Még a kórházi cuccokat mosom ki újra, még textilpelust kell venni, cumisüveget és amit a doki kiír, de ez még ráér:)

27hkm

2011. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!