Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes terhes vagyok és...

24 hetes terhes vagyok és nagyon aggódok azért, hogy nehogy rátekeredjen a köldökzsinor a babára vagy csomó legyen. Van más is így ezzel? Történt valakivel ilyen?

Figyelt kérdés

2011. okt. 28. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az aggodalom mindenkinèl előjön a terhessèg soràn, 1000 màs dolog mellett. De pozitívan kell gondolkodni, nincs mese :-)

Kitartàs!

29hetes km

2011. okt. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
CSAK A JÓRA GONDOLJ!!!!! Semmi baj nem lesz,minden a tankönyv szerint megy majd!(úgyse tudnál mit tenni a köldökzsinór csavarodásával!)
2011. okt. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én nem agyaltam ezen, mégis 2x rátekeredett a babámra, ezáltal nehezebb volt megszülni(ki-be hintázott)de szerencsére makk egészséges!
2011. okt. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Én minden vizsgálatnál a dokitól automatikusan megkérdeztem, hogy mi micsoda, melyik adat mi, és köldökzsinór rajta van-e a baba nyakán? Erre elmagyarázza mindig, hogy nem szoktak vele foglalkozni... úgyse tudnának vele mit csinálni.
2011. okt. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
38 éves anyuka vagyok ( 18 és 17 éves lányaim vannak),mindkettőt simán egészségesen megszültem. Második férjemtől nagyon szeretettben várt babánkat 37.-ik hétben valódi köldök zsinór csomóban elveszítettük 3 hete. (3140 gramm, 54 cm volt,egészséges).Az orvosok azt mondták kivédhetetlen.Sokat olvastam utána , és (20 éve az egészségügyben dolgozom), tényleg így van. Bár ez senki számára nem vigasz:(. Szeretnék sorstársammal levelezni , vagy beszélni. hevesvari.beata@gmail.com
2012. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó,

nagyon sajnálom, hogy ilyen tragikusan végződött nálad ez a köldökzsinóros téma.

részvétem a babád miatt.

2012. jan. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami a köldökzsinór csomó miatt elvesztett kisbaba családjával történt. Részvétem!!!

Első kislányomnál zökkenőmentes terhesség végén, megindították a szülést, mert túlhordtam 2 nappal és az NST/CTG alapján nem sokat mocorgott a baba. Végül a vajúdás első részénél egy doki észrevette, hogy a baba szívhangja nagyon visszaesik a fájásoknál. Leállították az oxicotint és fél órával később császár lett. Annak a dokinak köszönheti a lányom, hogy nem oxigénhiányos, neki is volt egy csomó a köldökzsinórán, lógott rajta a bőr, szegénykém szörnyen nézett ki, plusz 2x a nyakán volt a köldökzsinór. Sajnos ezek előfordulnak, most várom a második lányomat veszélyeztetett terhesként, a legjobbakban reménykedem, hogy ne legyen beteg és két egészséges kislány anyukája legyek. Jelenleg még 34 hetes vagyok, és sokat ficánkol, többet mint első lányom, remélem minden rendben lesz.. A legjobbakat kívánom neked/nektek is! Ne gondolj rosszakra, csak jókra!!

2012. aug. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is csomót igazított a köldökzsinórjára, de szerencsére nem lett gond belőle, nem szorította meg- hálistennek. De mikor megszületett, a doki azt mondta, ne gondoljuk bele, mi lehetett volna!!!


Sajnálom nagyon, ami veled történt.

Remélem lesz még egy babucid akiben kis vigaszt találsz.

2012. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!