Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Újabb névkérdés: Szófia,...

Újabb névkérdés: Szófia, Lotti, Violetta?

Figyelt kérdés
Rövid vezetéknévhez. Sajnos a férjemnek a Johanna és Izabella nem tetszik, én meg se Viktóriát, se Flórát nem szeretnék. (Bár szépek)
2011. okt. 29. 10:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
És úgy,hogy Hanna???Úgy sem tetszik a férjednek?
2011. okt. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Van sima Szofi név is, nem kell feltétlen a Szófiát használni! :D

Úgyhogy én a Szofira szavazok! :)

2011. okt. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Én a Szófiára szavaznék, számomra nagyon különleges, szép hangzású név. Loren is elég sokra vitte, és szerintem az ő nevét hallva senki sem, vagy legalább is nem sokan asszociáltak arra a konkrét bolgár városra.


A Lotti név semmi komolyságot nem takar, ami gyermekkorban nem is baj, viszont felnőttként elég komolytalannak hathat egy orvos vagy ügyvéd esetében főleg... Nekem mindig az A két Lotti c. könyv jut róla eszembe.


A Violetta meg csak úgy szimplán nem tetszik, cigányosnak tartom. (mondjuk van is egy ilyen nevű távoli ismerősöm, aki történetesen éppen cigány...)

2011. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Szófia, de az én lányom ha lesz Flóra vagy Bianka lesz.
2011. okt. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Én Lottit szerettem volna alányomnak adni, de apának nem tetszett. Úgyhogy én a Lottira szavazok.
2011. okt. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
50%

Mind a három nagyon tetszik, én bármelyiket szívesen választanám.


De ő a Ti gyereketek, nem tudom hogy pár tucat idegen ember véleménye mit számít :) Nekem nem számítana.

2011. okt. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Nemrég, amikor még terhes voltam, kislány nevek közül a Szófián gondolkodtam. Olyan helyesen hangzik, hogy Szofi. A Violetta régi nagy kedvencem volt, eredetileg a nagylányt szántam annak (de mégsem az lett), olyan jól lehet becézni: Via, Viola, Violetta, Letti, az Izabella nekem előtte volt nagy favorit, A Lotti szerintem teljesen jó egy kislánynak, de egy felnőtt nőnek elég vicces és komolytalan.
2011. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Szóóófiaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!! Annyira szép!!És jol becézhető. Én is akartam azt adni de egyrészt az egyik barátnőm is pont azt adta, a lányának,és mivel egyszerre voltunk terhesek hülyén jött volna ki ha "lecsapom" a kezéről a nevet,másrészt meg a páromnak nem tetszett. A Lotti is édes,a Violetta viszonyt egyáltalán nem tetszik,ugy hangzik mint valami egészségügyi betét.
2011. okt. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Szofia lett volna a mi gyermekunk is, ha lanynak szuletik, igy nyilvan nekem is az tetszik, viszont most mar biztosan nem lesz Szofink.

Nem tudom, hogy neked ez mennyire szempont, de 3 evvel ezelott meg jobbrol-balrol fujoltak erre a nevre, nagyitoval is alig-alig lehetett talalni Szofit, az elmult par honapban viszont valahonnan elokerult es erosen kezd terjedni. Forumokon is olvasom, hogy adjak mar tobben a most babatvarok kozul es itt a gyakorin is sokszor elokerul ahhoz kepest, hogy ezelott 2-3 evvel meg szinte senki sem gondolt ra.

Igy sajnos mi biztosan lemondunk rola.

(Tudom, hogy ez nem mindenkinek szempont, de nekem fontos, rossz volt nezni, hogy anno a mi osztalyunkban a lanyok felet a Krisztinak, Timeak es Juditok tettek ki, mindegyikbol volt 3-4 osztalyonkent.)

2011. okt. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Mindegyik név nagyon szép. Ha választanom kell, akkor a Lottit választom. Én ismerek felnőtt Lottit és nem komolytalan szerintem. :) De majdnem ennyire tetszik a Szófia is a Szofi miatt. :)) De a Violetta is szép.
2011. okt. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!