Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leirnatok milyen eteleket es...

Leirnatok milyen eteleket es mennyit esztek egy nap 180g-os szenhidrat dietanal?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első, hogy semmilyen fehér lisztes ételt és hozzáadott cukrosat nem eszem. Reggelire teljes kiőrlésű kenyér vajjal, zöldséggel, felvágottal. Tízórai ugyanez, vagy virsli, esetleg szalonnás tojás. Ebédre valamilyen hús, köretnek tészta, vagy rizs, úgy hogy 50 gramm szénhidrát legyen benne. Burgonyát nem eszem, nekem nagyon emeli a vércukorszintemet. Ebédre jó még a borsó, lencse, bab főzelék, vagy levesek is, rakott karfiol és egyéb húsos rakott zöldségek, stb. Kettő körül egy natúr joghurt, amibe egy kiskanál korpát keverek, hogy lassabban szívódjon fel, esetleg pár db. korpovit keksz. Joghurt helyett lehet egy alma is, attól függ mi esik jól. Délután még kétszer eszem, általában újra rozs vagy tönkölybúza kenyeret különböző feltétekkel, cikória kávéval, salátával. Vagy az ebédről maradt levesből, főzelékből eszem újra. Ezen kívül rágcsálni jók az olajos magvak, ja és konzerv halat is próbálok minél gyakrabban enni. A mennyiségeket neked kell kikísérletezni, mert reggel például csak egy szelet kenyeret tudok úgy megenni, hogy 6,5 alatt maradjon a vércukrom, de délután akár hármat is, tejeskávéval. Reggel kerüld a tejes dolgokat és ne használj túl sok édesítőt. Napi fél óra torna pedig nagyon sokat javít a helyzeten. Jó diétázást, nem nagy élmény, főleg terhesen, ha kívánós vagy.
2011. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom, nagyon hasznosat irtal. Ebbe tenyleg bele kell am jonni!
2011. nov. 3. 14:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem még a kisfiamnál a cukorgondozóban állították össze az arányokat, most a második babát várom, és a kezdetektől csinálom a 180 g cht:

-reggeli: 30 g(7órakor), ami általában rozsos zsemle, vajjal, felvágottal, sajttal, zöldséggel. Tejet reggeli nem szabad inni! ahogy az előttem szóló is írta.

-tízorai: 20 g(10-kor)közepes alma+ 2 db korpovit keksz, vagy cukormentes 2in1 kávé + keksz,

-ebéd 60 g(fél 1-1körül) főzelékek, rakott karfiol, tök stb. rizs nélkül is meg tudod csinálni, jó tejfölösen. Én rizst és krumplit egyáltalán nem eszek.

-uzsonna 20 g(4 körül) joghurt+zabkorpa+darabolt alma+sok fahéj, vagy abonett egy kis tojáskrémmel, vagy fagyasztott meggyel(ez nem cukros), fahéjjal, felvert tejszínnel+ túróval saját készítésű túrókrém.

-vacsora 40g(fél 7) szendvics, vagy ebéd maradék, rántotta, bundáskenyér tejföllel és reszelt sajttal(mintha lángos lenne), virsli.

-utóvacsi 10 g: ezt sokszor nem eszem meg, olajos magvak.

2011. nov. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igaz én már pár hete megszültem, de nekem így nézett ki egy napom.

Fehér zsemlét már az elején elfelejthettem, mindenből teljes kiőrlésűt kellett beszereznem. A legjobb a Ceres kenyerk közül a magkeverékes és a Lidl-s szeletelt graham kenyér. Reggelire soha ne igyál tejet, mert reggel nagyon megemeli cukrot és minden étkezéshez egyél rostos ételt is, ugyanis lassítja a felszívódást, így lassabban emeli a cukrot. Fontos a mozgás, étkezések utáni 15-30 perces séta csodákra képes. Igyál étkezések után 2 dl vizet az is lassítja a felszívódást és kevésbé emelkedik meg a cukrod.

Nálam egy nap pl:

reggeli: virsli (akármennyi lehet nincsen benne szénhidrát), 1 szelet kenyér, fél paradicsom

tízórai: 2 dl tej, 4-5 kanál kefír, korpovit keksz, felvágott

ebéd: vmilyen leves (max 1. ek. tésztával), főzelék tojással v. virslivel v. sült hússal

itt megjegyezném neked, hogy nálam pl a paradicsom leves nem vált be, őrülten megemelte a cukromat

uzsonna: 2 db alma (kettő együtt 220g-os), 2 db korpovit

vacsora: tojás rántotta, 1 szelet kenyér, sav.káposzta

utóvacsora: 1 kefír, 2-3 db korpovit

2011. nov. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!