Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent, hogy a méhszáj...

Mit jelent, hogy a méhszáj állapota 1,5111? És xy/3?

Figyelt kérdés
40 hetes vagyok,most jövök magzatvízvételről és a doki elszaladt,ezeket az értékeket írta a kis könyvembe és hogy érett,meg bő tiszta elővíz.
2011. nov. 11. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:

xy/3 = A méh fundusa (teteje) a processus xyphoideus (ez a szegycsont alja) alatt 3 harántujjal tapintható.


1,5111 = Ez a méhszáj állapota. Igazából centiben vagy "ujjnyi" mértékegységben szokták megadni. Az első szám a méhnyak hossza, majd a belső, középső és alsó méhszáj hossza. Alapállapotban ez C3000. (3 ujjnyi méhnyak, a nullák a teljes zártságot jelentik.) Az első szám esetedben másfél (ez tényleg furcsa mert én is csak 1,2,3 számot láttam használni), ez másfél ujjnyi hosszat jelent. Az egyesek pedig azt jelentik, hogy 1-1 ujjnyira nyitva van a méhszáj mind három szakasza.


Az értékeid rendben vannak. S hát azt jelzi, hogy közeleg a szülés, de hát ez nem meglepő így 40 hetesen.

Könnyű szülést!

2011. nov. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Találtam egy ugyan ilyen kérdést csak régebbit de szerintem is az hogy 1,5 ujjnyira rövidült és 1 ujjnyira nyitva mert nekem 2111 és azt jelenti hogy 2 ujjnyira rövidült és 1 ujjnyira nyitott kívül belül középen.Szerintem 40hetes normális.

38hkm.

UI:itt a kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__230804

2011. nov. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!