Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lombikos kismamák tényleg...

Lombikos kismamák tényleg annyira szigorúan kell venni a fekvést beültetés után? Volt aki nem feküdt egész nap és mégis sikerült?

Figyelt kérdés

Tegnap volt ET-m.Egy embriót kaptam vissza 5.-ik napon.A dokim azt mondta nem kell egész nap feküdni a lényeg,hogy ne erőltessem magam és ne emeljek nehezet!Pihenjek de nem kell annyira drasztikusan venni!Ezzel én egyet is értek mert ha meg akar maradni a baba nem azon fog múlni,hogy fejen állok vagy sétálgatok de itt egyfolytában azt olvasolm,hogy egy-kettő vagy akár három hetet is fekszenek a leendő anyukák!Dolgozni nem járok itthon is csak sétálgatok két fekvés között szerintem így is rendben lesz minden!!!Még annyi,hogy 17 petesejtet szívtak le,14 termékenyült meg és a dokival közösen döntöttünk az egy embrió mellett mert én 32 éves vagyok párom 36 és egyedüli okunk a lombikra az elzáródott petevezetékek voltak egyébként egészségesek vagyunk!

Köszönöm!


2011. nov. 15. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem kifejezetten megtiltotta, hogy feküdjek, mert úgy nem túl jó a méh vérkeringése, ami ugye elengedhetetlen a sikerhez. Ne erőltesd meg magad, pihenj sokat, ne emelj, gondolkozz pozitívan! Sok sikert!

22 hkm

2011. nov. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én 30 voltam, férjem is és mi kettőt kaptunk vissza mindig. 20 16 majd 13 petesejtet szívtak le, és blasztocita állapotban kaptuk vissza őket (5 naposan). Kívánom neked, hogy 100%-ak legyetek ;)
2011. nov. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtál!Végre valaki aki nem azt írja,hogy szigorúan feküdt a vécén kívül!Már csak azt nem értem miért olyan különböző az orvosok véleménye!Volt akinek a dokija három hét fekvést mondott!!!Könyörgöm azt hogyan lehet végig csinálni!?Volt akinek azt mondták,hogy hanyatt nem fekhet!Az is milyen?Miért kell ennyire vigyázni!Ha a nők csak ilyen feltételek mellett maradnának terhesek ki halna az emberiség!:)
2011. nov. 15. 14:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell feküdni. Pihenjél, sétálgass, amihez kedved van!

Ha Nálad minden rendben van amúgy, nagyon jó az esélyed! Drukkolok!

2011. nov. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Grófházy ***** válasza:

én sem feküdtem.Azon kívül hogy nem emelgettem,mentem dogozni.Így gyorsabban eltelt a 2 hét,nem agyaltam azon mi lesz,és egyszer csak azt vettem észre,hogy mennem kell kontrollra,és nem jött meg :)

és most egy 21 hetes hercegnő lakik most a pocakomban :D

2011. nov. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En sem fekudtem, de otthon voltam legalabb egy hetet. Az en dokim azt mondta, hogy nem kell fekudni, de vigyazni kell. Nekem azt mondta, hogy a hazimunkak kozul ne csinaljam: porszivozas, szonyegrazas, felmosas, redony felhuzasa. A tobbit lehet. En az 1. hetet otthon toltenem, a 2. heten mar en is kimozdultam otthonrol, de vigyazva. Nekem az ET12 napon mar halvany + mutatott a teszt. 2 embriot kaptam vissza, 1 maradt meg, a ferjemnel vannak csak gondok es 32 eves vagyok. Sok sikert!
2011. nov. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó kívánságokat és,hogy meg nyugtattatok!Megerőltető dolgokat nem csinálok csak nem fekszem egész nap de már meginogtam a sok számomra hihetetlen hülyeségtől amiket írtak mert sokak szerint egy hétig mozdulatlanul kéne feküdni!:)Én abban bízom,hogy így is jól érzi magát a babuci és miután jó mélyen elhelyezkedett maradni is fog!Bár tudnám beülti után mennyivel ássa be magát akkor onnéttól már nyugodtabb lennék de erről nem találtam semmit!

Gratulálok boldog babavárást és jó egészséget mindenkinek!!!

2011. nov. 15. 17:07
 8/8 sumergo ***** válasza:
Az első 4 beültetés után, plusz az egy fagyasztottas beültetés után nem feküdtem, de egyre kevesebb dolgot csináltam ahogy nőtt a beültetések száma, és nem sikerültek. Az utolsó alkalomnál tényleg semmit sem csináltam, de csak 4 napig, pénteken volt a beültetés, a doki vasárnapra-hétfőre mondta a beágyazódást, én keddig semmit sem csináltam, nem feküdtem, de ültem a tv előtt, vagy olvastam. Szerdától már mentem dolgozni, mert úgy gondoltam már úgyis eldőlt a dolog, hogy sikerült vagy sem. Most 2 és fél hetes a kislányom. Sok sikert!
2011. nov. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!