Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » CX: 2.2.2.2. mit jelent?...

CX: 2.2.2.2. mit jelent? Lehet ebből a szülés időpontjára következtetni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A mehszaj allapotat jelzi. Az elso szamjegy a mehnyak vastagsagat irja le, a kovetkezo harom a kulso, kozepso es belso mehszaj allapotat, hogy mennyire nyitott.

Alapesetben ez a szam 3000, tehat harom ujjnyi vastag mehnyak, teljesen zart mehszaj, szulesnel vajudas alatt, kitolas elott a mehnyak teljesen megrovidul, elvekonyodik, a mehszajak ot ujjnyira nyilnak.

A te esetedben ket ujjnyi vastag a mehnyak, mindharom mehszaj kett ujjnyira nyitott.

Ha mar a kiirt idopont kozeleben vagy, akkor ez nem rossz (sot, ugy emlekszem, hogy vajudas alatt peldaul kett ujjnyi tagulasnal adjak be az epiduralist). Ha meg fiatalabb a terhesseg, akkor vigyazz nagyon magadra, pihenj, nehogy koraszules legyen.

Valoszinu, hogy mar nincs messze a szules, ugyanakkor josolni nem lehet, lehet, hogy ket nap, de volt ismerosom, aki meg ket hetig is elszaladgalt ket ujjnyira nyitott mehszajjal, pedig mar tulhordas volt es nagyon szulni szeretett volna...

Sok boldogsagot a babahoz!

2009. máj. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia


Köszi szépen, 39 hetes vagyok. Már nagyon várom, hogy beinduljon a szülés. :)

2009. máj. 10. 20:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van az elöttem szólónak.Közel az idő.De ezt pontosan nem lehet megmondani,mindenesetre készülj fel.Van amikor észre sem lehet venni úgy eltűnik ez is.Én igy jártam a kislányommal,2 újjnyi úgy eltünt,hogy meg sem éreztem.A fiammal viszont még volt egy nap szenvedésem.
2009. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!