Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes kismami vok, ma jött...

16 hetes kismami vok, ma jött meg a vérképeredményem a hemoglobin érték 106 a hematokrit 0,332 a koleszterinem pedig egy kicsit magasabb 6,4 mellette szedem a ferrófol-gammát és az elevitet! A babámnak nem lesz tőle semmi baja?

Figyelt kérdés
kérlek irjatok és mindenkinek boldog babavárást kivánok!ja és még annyi h nem szokott fájni sem a fejem és nem is szédülök és a terhesség elött is voltam sokszor vérszegény!
2008. márc. 21. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:

sziaa, megnéztem az én vérképem, aszerint neked csak egy kicsit van a referenciaértékek alatt, ne aggódj emiatt, nem lesz egyikőtöknek sem semmi baja :)

boldog babavárást neked is :)

2008. márc. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hány db-ot szedsz naponta a ferroból? én kettőt. nekem is picit alacsonyabb a hemoglobin és a hematokrit szintem. én előtte soha nem voltam vérszegény. én is kicsit aggódom.
2008. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha rendesen a kiírt adag vasat szeded, nem lesz semmi baj,rendbe fog jönni a vérképed annyira hogfy a babának semmi baja nem lesz.Az orvosod biztos a megfelelő mennyiséget írja fel.
2008. márc. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Biztosan semmi baj nem lesz! A dokid tuti, hogy tudja, mit kell csinálni, miből mennyit kell szedni. Vasat én is szedek, de a kismamák nagy többségének szüksége van az utánpótlásra.
2008. márc. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
napi egy kapszula volt eddig,de sajnos állandó székrekedéssel küzdök ,bármit is eszem iszom,igy csökkentette az adagot másnaponta egyet kellett szedni ,de ma azt mondta hogy álljunk át napi 1-re!! ha csökkene az érték akkor kell injekció formájába kapni!De én azért nagyon aggódom!A ti értékeitek milyenek?
2008. márc. 21. 14:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az alacsony hemoglobin ugyebár a vasra utal a vérben. A kismamáknál azért nagyon fontos, hogy ne essen túlságosan le, mert akkor nem tudja megfelelően ellátni a funkcióját. Ami legelsősorban az, hogy az oxigént és egyéb életbevágóan fontos dolgokat eljutassa az anya szervezetében mindenhova, beleértve a picurinak is. A megnövekedett vérmennyiség miatt szinte mindenkinek esni kezd a hemoglobin szintje, de általában félidő után, sőt, az utolsó trimeszterben válik drasztikussá a folyamat. Ezért a székrekedésed ellenére is én a helyedben mindenképpen szednék sok vasat, mivel ez a szint csak még kevesebb lesz. Megnéztem, és nekem az első vérképnél 116 volt, a másodiknál 102 (na akkor már az orvos édesanyám szörnyűlködött), az utolsónál meg 103 úgy, hogy kifejezetten sok vasat szedtem. A székrekedés ellen meg különböző gyógyteákat érdemes inni, mást én nem tennék a helyedben (a kutyabengekéreg nem túl erős, kismamaként is iható). A petrezselyem is vízhajtó/hashajtó hatású, rágcsálj belőle picit. A koleszterin miatt ne aggódj, bár kicsit sok, ez is előfordul ilyenkor. Szoptatás alatt amikor a szervezet nem csak elraktározza és "keringeti" a zsírt, hanem azt lebontja és a tejbe "rakja", ez az érték is kevesebb lesz. MIndenesetre kevesebb zsíros, vajas, tejszínes ételt italt fogyasszál, és nem lesz semmi gond.

További gyönyörű heteket kívánok Neked!:)

39.kismama

2008. márc. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Hgb 112, a Hct 0.318.Nekem napi egy Tardyfferon folt kell szednem, de azt mondta a dokim nem vészes a dolog,nekem si székrekedésem volt(elevitet is szedek napi egyet),és minden reggel meleg itallal kezdem a napot, és sok megnöveltem a napi foly. mennyiséget,mert előtte nem ittam eleget.Ha tehetem aktiviát veszek, sajnos a sok gyümölcsöt nem engedhetem meg magamnak,de ezek nekem beállították a székletet.Remélem megnyugszol,nem lesz baj, ne félj.Székletre próbálj ki valamit, hátha segít,és akkor ez sem lesz gond.A sok párolt zöldség, vagy a müzli is segíthet.
2008. márc. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vízhajtó hatású teákkal vigyázz,mert nem lehet minden gyógyteát meginni,én rákerestem a neten,egy csomó tiltott tea-féle van.
2008. márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az alacsony hemoglobin szint szülés után okozhat gondot, ha 'neadjisten' bővebb vérzésed lenne,nem húzódna össze olyan ütemben a méhed, ahogy kellene, esetleg transfúzióra lenne szükséged. Azért ne aggódj, ez elég ritka esetben fordul elő. Én évekig dolgoztam gyerekágyas részlegen, onnan tudom. A koleszterinre lehet, diétáznod kell majd, de ha eddig nem volt vele problémád, akkor nagyon valószínű, hogy szülés után rendeződni is fog.

Üdv: 32 hetes kismama

2008. márc. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!nagyon figyelek a vasbevitelre,ezentúl meg mégjobban fogok!nagyon nagyon féltem a picike pocaklakómat!Mindenkinek boldog babavárást kivánok,és nagyon jó érzés h ilyen sokan válaszoltatok nekem és talán egy kicsit megnyugtattatok!:)
2008. márc. 21. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!