Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok, sajnos...

6 hetes terhes vagyok, sajnos az aszthmám miatt használnom kell a Ventolint(rohamoldó spray). Nem káros ez a babára? Esetleg van valaki akinek a terhessége alatt használnia kell?

Figyelt kérdés
2008. márc. 22. 07:50
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mi lenne,ha erről egy orvost kérdeznél meg?
2008. márc. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyetertek az elottem valaszoloval!!!
2008. márc. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi
2008. márc. 22. 08:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 hetes vagyok és én allergia elleni sprayt használok! Az orvos azt mondta hogy ezt lehet...De te azért kérdezd meg a dokidat!Gratulálok!
2008. márc. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg a dokit kéne kérdezned,mostanában sok bunkó találta meg ezt az oldalt,de ha ez valamennyire megnyugtat,a fiam születésekor nehezített légzése volt,és születésekor már kapott ventolint,és azt hiszem,2-3-4hónapos koráig kapott napi 1-2 puffot.De az ventolinnál valamivel gyengébb az Aldecin,kérdezd meg a dokidat,hátha.......
2008. márc. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
19 éve vagyok súlyos asztmás. Állandóan szedem a gyógyszereimet, többek közt a ventolint is. Kb. 10 orvost kérdeztem meg még mielőtt terhes lettem volna, hogy ártok-, vagy nem ártok a bébinek. A ventolinnál sokkal erősebb gyógyszereket szedek és mégis azt mondták, hogy nyugodtan, mert ezek közül egyik sem magzatkárosító. Ha rohamod van, azonnal vegyél be belőle az előírt normális adagot, mert ha oxigénhiánys állapoba kerülsz, akkor lesz csak baj. Többet ártasz a bébinek, ha nem szeded. A pulmonológust is kérdezd meg, vagy a gyártó céget. Mindenki meg fog nyugtatni. Az én babámra minden vizsgálatnál rámondták, hogy egészséges, mint a makk. Üdv. és nyugi, 28 hetes kismama.
2008. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Az első válaszoló vagyok,igazán kedves vagy,hogy lebunkóztál,de azért írtam a dokit,mert nem hiszem,hogy nekünk kellene ebben tanácsot adni.Bármennyire is szertnénk,csak azt tudjuk,ami a betegtájékoztatóra van írva.Különben is,amikor az ember megtudja hogy babás,és elmegy nődokihoz,akkor megemlíti neki,hogy ilyen meg ilyen gyógyszereket kell szednie ezért meg ezért.Van,hogy másik gyógyszert írnak fel.Van hogy azt mondják nagyobb baj,ha nem szedi mintha szedi.Így elég nehéz megmondani,hogy mit kellene tenni.

Tudom,hogy ma mi betegek mindenkinél jobban tudjuk,hogy mi a bajunk,és ha nem foigyelünk kicsit még a kórteremben meg is műtenek minkent a szobatársak,de azért józan paraszti ésszel végiggondolva jobb ha az megkérdez egy szakembert,ha már a világ legjobb orvosképzése zajlik Magyarhonnban.Úgysem kell vizitdíjat fizetni,sőt,kötelességünk tudatni a gondozást végző házi vagy szakorvossal,hogy mi a helyzet.A védőnő is csak félmegoldás.

Mert ha azt kérdezed,hogy mire milyen teát ihatsz és hogy készítsd el,mi a jó a derékfájásra,mint csinálhatsz az alacsony vérnyomásoddal,azt meg tudom mondani,de ez nem ilyen jellegű probléma.

Nem is értem,hogy ha tudod hogy baba van miért nem vetted a fáradtságot eddig és kérdeztél meg egy orvost.Akár elég lett volna rendelési időben felhívni a háziorvosodat.Nagyjából 2 perc...

2008. márc. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Használd nyugodtan, én az első terhességemnél is használtam. Sőt az orvosom külön szólt, hogy a szülőszobára is vigyem be, hátha befulladok. Kisfiam már 7 éves és semmi baja.
2008. márc. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Bunkóság vagy nem??? Nos szerintem sem kellene nyersen válaszolni senkinek. Nyílván ő is elmegy a dokihoz és ez lesz az első kérdése valszeg. De sokszor ott elfelejtünk MINDENT megkérdezni. Mindent nem is lehet! És különben is miért ne kélrdezhetné meg, ok, hogy nem értünk sok dologhjoz, de nyílván csak saját tapasztalatokat mondunk, legalábbis én nem válaszolok olyan kérdésre amihetz nem értek. Nah csak ennyi!

Kérdezőnek meg boldog babavárást, és problémamentes terhességet!!! ,)

2008. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!