Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes vagyok! Iszonyatosan...

9 hetes vagyok! Iszonyatosan rosszul vagyok egész nap, eszek hányok, ez megy egész nap. Lehet ezt csökkenteni valahogyan?

Figyelt kérdés
Nagyon éhes és szomjas is vagyok, de amit eszek vagy iszok valamit egyből rosszl leszek, szédülök és hányingerem van, majd hányok is.Várnék egy-két hasznos tanácsot, mert már nagyon oda vagyok és félek, hogy a babónak is ártok vele.
2009. máj. 12. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Én az egyik gyerekkel 3 hónapig hánytam.

Gyógyszert nem szedtem be ellene.

Egész nap megpróbáltam enni. Falatonként. Aztán egy korty ital. Aztán kihánytam. De így azért maradt bennem annyi ami a babának kell.

Ne aggódj a babának nem ártasz, ha neki szüksége van valamire azt kivonja a szervezetből úgy is, ha a csontjaidat kell lebontani. Te nem leszel olyan jó bőrben. :)

Aztán 3 hónap után mintha elvágták volna vége lett. Teljesen normális súllyal, akkorának született mint a testvérei. (Ahol egyszer nem hánytam terhesség alatt)

2009. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát igen az első trimeszterben ez elég sok kismamát kinoz, kit jobban,kit kevésbé.A Magne B6 valamelyest enyhíti a hányingert.Napi 2, 3 tablettát.

Ha ezután is erős hányingered lesz, és továbbra is hánysz keresd fel az orvosod mert ez nem tesz jót sem neked sem a kicsinek.

2009. máj. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én Canada dry-t vettem, kikavartam belőle a szénsavat és az ittam, az megnyugtatta a gyomrom.
2009. máj. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Csatlakozom az előttem szólóhoz, nekem is a gyömbéres üdítő segített valamennyit. Én nem hánytam 1x se, de enni sem tudtam, mindentől hányingerem volt, csak pirítóson és délben 2 kanál sós levesen éltem 1,5 hónapig. MagneB6-ot próbálhatod, de nekem az se jelentett semmit. Háztartási keksz a savra, vagy Renni ha az is gyötör.
2009. máj. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én is így voltam. De nem elég, hogy hánytam, hanem amikor már nem volt semmi ami kijöhetne, akkor csak öklendeztem. Bárhol rámjött. Néha elég kínos volt és nagyon legyengített. A gyömbéres dolgok nagyon jók. Canada dry és van egy-két gyömbéres keksz. Én fagyit is ettem, és volt, hogy csak jeget. Próbáld ki. És tényleg az első 3 hónap után, mintha elvágták volna. Kitartás:)
2009. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem múlik el a hányásod akkor azért szólj az orvosnak,mert nem rémiszgetésből de volt a környezetünkben egy kismama aki szintén állandóan hányt és a kórházba kellett befeküdnie hogy infúzióval erősítsék,táplálják.Remélem mihamarabb rendbe jössz.
2009. máj. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó a Canada dry is,de ha gyömbérgyökérből főzöl teát,sokkal jobb.Nekem a védőnőm javasolta és tényleg hat.Én csak párszor hánytam,de folyamatosan émelygek.De ez segít.1,5 liter teához egy kb 3 cm-es darab kell.Le kell reszelni,leönteni forró vízzel és 10 percig áztatni.Tovább ne,mert állítólag csípős lesz.Pici citromlé bele és hidegen elkortyolni.
2009. máj. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én majdnem 15 hetes koromig hánytam. Az első hetekben nyugi volt(7-8. hétig), aztán 3 hétig teljes káosz, s aztán még vagy 3 hétig rám-rámjött. A szagoktól is addig undorodtam. Volt, hogy az illatosítótól vagy az öblítőtől is hánytam. Fogytam is egy kicsit, de azóta már vissza is jött:-)

Nekem a doki azt mondta, akkor menjek vissza, ha napokig tényleg SEMMI nem marad meg, mert akkor infúzió kell.

Egy dolgot tudtam megenni: májpástétomos kenyeret egy minimális zöldséggel.

Most a 20. hétben már jól vagyunk:-)

2009. máj. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia,teljesen átérzem azt amiket irtál,én 10 hetes vagyok,2 hete jöttem ki a kórházból,mert nem maradt bennem meg semmi,3 napig csak infuziot kaptam,annyira le voltam gyengülve,illetve kiszáradva.Szerintem ha nagyon rosszul vagy keresd fel az orvosodat,csináljon egy vizelet vizsgálatot,mert az kitudja mutatni,ha ki vagy száradva.Nekem 3 keresztes volt benne az aceton.Viszont pár napja kezdenek csökkeni a tüneteim,remélem ez már igy is marad.Kitartás és azért próbálj inni kortyonként,nehogy te is igy járj.
2009. máj. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!