Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi teszttel kimutathat...

Terhességi teszttel kimutatható, ha elhal a magzat, vagy vetélés lesz?

Figyelt kérdés

A párom is eléggé aggódik, hogy minden rendben lesz-e a babával. Az elején járunk még, és első baba. Tegnap hozott egy tesztet, hogy megnézzük, mennyit erősödött a csík.


Ha azzal megnyugtatja magát - és engem is- hogy felvásárolja a gyógyszertárat, és 1-2 naponta csinálok egy tesztet, az kimutatja ha baj van? Tehát ha elhal a baba halványodik a csík? Azonnal csökken a hcg? Ilyesmikre gondolok. Ha ez beválik, inkább ráköltene, heti 1-2 tesztre, minthogy izguljunk.


Vélemények? Butaság? Vagy járható út?


2011. dec. 4. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a hcg nem ürül ki olyan gyorsan, legalábbis a mértékét nem tudnátok így mérni a csík halványodásával. Még vérvétel segítségével, számokban megadva is lassabban ürül ki. Sajnos ez egy ilyen izgulós rész, vonzzátok be a pozitív gondolatokat, és kitartás! Minden rendben lesz!
2011. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

HCG szint napról napra nő a szervezetben, ahogy egyre idősebb lesz a magzat.

Viszont el is múlik egy idő után. Így szerintem felesleges teszteket csinálnotok mindennap! Csak saját magatoknak csináltok felesleges feszültséget.


Tessék szépen megnyugodni, örülni, hogy jön a kisded. Pozitív gondolkozást elővenni és sokat sétálni a szabadban, pihenni és semmi megerőltetés!


Nekem 3 vetélésem volt és egyik sem 4-5 hetesen. A legutolsó 14. hetesen halt meg. Nem hittünk abban, hogy bármikor is gyermekünk lesz, de sikerült. 4 hónapos életerős lányunk van! Életben akart maradni és úgy is lett szerencsére :]]

Mi hetente jártunk vele uh-ra. Tudod milyen rettegés volt, hogy jól van-e?! Egészséges-e?! Nem kívánom neked, hogy megtud!!!

Ahogy írtam már.. élvezzétek a terhesség minden pillanatát és csak nyugiba! Lesznek még 'mókásabb' pillanataitok is.

2011. dec. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

egyrészt a hcg nem ürül ki egyik pillanatról a másikra, vetélés után 2 hétig kg. még lehet pozi a teszt.

másrészt félidős terhesen már negatív tesztet csinálsz mivel a hcg már nem termelődik.

szóval nem, akkor inkább vegyetek bébi hallgatót...

2011. dec. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én csináltam egy tesztet ami halvány pozitív lett. Rá 4-5 napra elkezdtem barnázni, aztán rendesen vérezni. Erre rá 1-2 napra csináltam újra egy tesztet, mert nem tudtam mi van elvetéltem vagy nem is voltam terhes és ezután a teszt teljesen negatív lett. Azt mondta a doki a pozitív teszt nem tévedett tehát terhes voltam csak elment a baba. Úgyhogy nálam a halvány tesztből egy hét alatt teljesen negatív lett, így hogy elment a baba. Azóta szerencsére összejött a kis tesó, most 20 hetes terhes vagyok :)
2011. dec. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is minden nap tesztelgettem, pont amiatt, amiért ti. Szépen erősödött a csík, azt hittem minden ok, aztán a 9. héten az UH-n kiderült, hogy már kb 1 hete nem él a baba.

Sajnos amíg ott a petezsák, addig működik a hormontermelés is, tehát teszttel nem igazán lehet kimutatni, ha gond van, ne is idegesítsétek magatokat ezzel. Ez egy ilyen időszak, túl kell élni, ha túl vagytok a 12 héten, akkor fellélegezhettek.

2011. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Két évvel ezelőtt elment a babám 6 hetesen. A vetélést követően még bő egy hétig pozitívat mutatott a teszt.


Ne nyugtalankodj, mert minden rendben lesz!:-) Élvezd a várandósságot! Gratulálok a babához!

2011. dec. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazatok van, mi csak a remény lábát próbáljuk húzogatni.. :) Ti, akik elvesztettétek a babát -amit nagyon sajnálok, de gratulálok a kicsikhez akiket neveltek!! :) - éreztetek fájdalmat a hasatokban? Én már a beágyazódás óta érzem, folyamatosan. Most kezdődik a 6. hét.. Nektek volt ilyen? Ez lehet oka annak, hogy fejlődik a babu? Ha elhal a pici, akkor is ugyanúgy feszítene a hasam a ki nem ürült hormonok hatása miatt?
2011. dec. 5. 22:09
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló vagyok.

Én végig a műtétig éreztem a feszülést, enyhe görcsöket és szurkálást. Meg éreztem, hogy van ott valami, egészen addig amíg ki nem vették.

A második terhességemnél is pont ugyanezeket éreztem és a baba megmaradt, legalábbis idáig minden rendben, most 25 hetes terhes vagyok.

2011. dec. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!