Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól lehet az újszülöttet...

Mikortól lehet az újszülöttet utaztatni autóval? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nyíregyházán fogok szülni márciusban de Pesten van lakásunk és szeretnénk majd felköltözni oda. Kérdésem hogy mikor vihetem föl magammal a kicsit? Persze az oltásokra hazahoznám! A szüleimhez! De hány hónapos korától lehet vele menni? És augusztusban már külföldre költözünk! A férjem sportoló és ilyen vándor életet élünk!
2011. dec. 10. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
4 napos korban 100 km-re volt a kórház az otthonunktól. Kocsival vittük haza. Utána 2 hetes kortól jártam vele a hivatalokat. Nekem kellett mindent intéznem, másik városban. Semmi hátránya nem származott az utazgatásból.
2011. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vihetitek nyugodtan, már 2 és fél óra alatt itt tudtok lenni. 2 etetés között gyertek, végig fogja aludni.
2011. dec. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 10. 13:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, semmi baja nem lesz. A lényeg, hogy etetés után induljatok el, és akkor tényleg fel sem fog kelni!
2011. dec. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a kórházból hazaviszed, akkor már viheted autóval máshova is.

Ami fontos, hogy 6 hetes koráig igyekezni kell minél kevésbé kitenni tömegnek, zárt helyben embereknek... Van olyan helyzet, hogy elkerülhetetlen az ilyen, nem tragédia 1-2 alkalom, de nem érdemes pl. bevásárláskor magaddal vinni egy 2 hetes picúrt.

2011. dec. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Mi is sokat utaztunk vele! Már egészen az elejétől! Én direkt így is akartam, hogy szokja,mivel tudom, hogy mi is ilyen örök mozgók vagyunk, sokat megyünk kirándulni, stb.! Most már több, mint egy éves, és bárhova el lehet vele menni! Voltunk nyáron (akkor 8 hónapos volt) Hovátországban, 10 órás volt az út, semmi baj nem volt vele, igaz többször is megálltunk, de épp csak pisi szünetet tartani! Voltunk külföldön repcsivel, ott sem volt gond! Úgyhogy bátran ki merem jelenteni, hogy örülök, hogy így szoktattuk! Egyik barátnőm gyereke ugyanennyi idős, és ő mindig félt vele elindulni, mert szopi miatt, stb.! Most ott tartanak, hogy a gyerekkel nem lehet kimozdulni, tőlünk 40 kilméterre laknak, és kész rémálom nekik eddig eljönni vele! Úgyhogy nyugodtan egész kicsi korától szerintem utaztathatod! Ilyen kicsi korban még jó "altató" is a kocsi!
2011. dec. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor először viszed haza a kórházból akkor már autóval viszed. Akkor másodszor miért ne lehetne. Aludni fog, nem lesz semmi baja.
2011. dec. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi már 6 naposan elvittük bevásárolni, 4 hónaposan megtettük kocsival az Anglia-Magyarország távolságot (2000 km). Már szinte mindenhol szoptattam: parkban, mentőben, kocsiban, wc-ben stb... :)

Minél kisebb volt, annál könnyebb volt vele utazni, mert evett és aludt.

Lassan 2 éves lesz, állandóan menne, csinálna valamit. Nem szeretek vele hosszú útra menni, mert egy idő után unatkozik a kocsiban, sír, hisztizik.

2011. dec. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!